Киев, ул. Большая Васильковская 132

Чи варто ремонтувати принтер самостійно?

Оргтехніка активно використовується повсюдно. Не тільки на роботі, а й удома у багатьох будують принтери, сканери та багатофункціональні пристрої. Але, як і будь-яка техніка, такі апарати можуть ламатися незалежно від того, наскільки дбайливо та акуратно з ними поводяться. Найсвідоміші громадяни відразу ж направляються в сервісні центри або викликають фахівців до себе, але деякі намагаються повернути працездатність принтеру або іншому пристрої самостійно. Іноді зробити це дійсно виходить, але в більшості випадків результати такого ремонту не можна назвати втішними. Тому пропонуємо розібратися, в яких випадках варто скористатися послугами фахівців, а коли можна і самим взяти справу в свої руки.

Правильна діагностика: з якими поломками можуть зіткнутися власники принтерів?

Пристрій може відмовлятися працювати з різних причин. Серед найпоширеніших можна назвати такі:

 • Принтер не вмикається.
 • Лунає сильний шум під час роботи пристрою.
 • На аркушах паперу утворюються горизонтальні чи вертикальні смуги.
 • Папір подається нерівномірно або друк виконується нерівно.
 • Картридж не розпізнається принтером.
 • Завдання не вирушають у роботу (зазвичай йдеться про великі обсяги).
 • Замість заданого тексту друкуються ієрогліфи.

Це найпоширеніші ситуації, але вони зовсім не виключають і зокрема. Усіх можливих неприємностей просто не порахувати. Багато залежить від типу пристрою, його віку та ряду інших обставин. Але саме орієнтуючись на них можна визначити, чи вдасться в принципі виконати ремонт принтера в домашніх умовах або від цього краще утриматися.

Сильний шум нерідко є наслідком несправностей редуктора чи головного приводу. Самостійно ремонтувати пристрій із такою проблемою просто небезпечно!
Чи варто ризикувати самостійно ремонтувати принтер?

Багато інтернет-ресурсів пропонують докладні мануали з ремонту оргтехніки в домашніх умовах. Експерти на відео гранично чітко розкривають кожен етап операції, що здійснюється. Однак треба розуміти, що у фахівця це далеко не перший ремонт. Ми впевнені, що подібні процедури повинні проводитися лише висококваліфікованими майстрами, яким під силу спочатку правильно діагностувати несправність, а потім докласти всіх зусиль для того, щоб її усунути. До того ж більшість користувачів не має потрібного інструментарію, а користується тим, що є вдома – різноманітними пилками, ножицями, викрутками.

Але впадати в крайнощі і бігти в сервісний центр при першому ж застрягання паперу точно не варто. Адже дещо таки вдасться зробити і вдома, чи в офісі. Йдеться про первинну діагностику. Іноді уявна серйозна поломка є наслідком деяких зовсім незначних дрібниць. Сюди можна зарахувати:

 • неправильно засунутий лоток;
 • криво розташований папір;
 • не до кінця вставлений картридж;
 • відсутність обмеження кількості листів;
 • сторонні предмети, що опинилися у принтері.

Все це говорить про те, що якщо раптом апарат почав рвати папір, забруднити листи фарбою або просто перестав друкувати, спочатку переконайтеся у відсутності елементарних проблем. Можливо, візит до майстра вдасться відкласти, виявивши, що всередині пристрою застряг аркуш паперу. Але якщо самостійно усунути навіть банальну проблему не виходить – поспішайте до фахівця, не намагаючись допомогти собі підручними засобами.

Якщо ви знаєте, що всередину пристрою потрапили сипучі речовини або рідини, обов’язково йдіть до сервісного центру. І не намагайтеся вмикати принтер у розетку, це може бути просто небезпечним.
Чимало проблем пов’язано з невідповідними або несправними картриджами. Щоб унеможливити цей фактор, потрібно використовувати один картридж замість іншого. Якщо і під ним заминається папір, мажеться листи або на них з’являються смуги, то проблема саме у пристрої, а не у розхідниках. А іноді забруднений фарбою лист може стати явною вказівкою на те, що скоро картриджу знадобиться заправка. Це легко перевірити. Достатньо просто кілька разів струсити його, а потім поставити назад. Якщо друк знову став якісним, то справа саме в тонері.

У всіх інших випадках не соромтеся звертатися до професіоналів, наприклад, до сервісного центру  https://greentex.kiev.ua/