Киев, ул. Большая Васильковская 132

Лазерні та струменеві принтери

У даній статті мова піде не стільки про відмінності принтерів, скільки про функціональні особливості, переваги у використанні пристроїв того чи іншого типу, переваги і недоліки, дизайн та інші, виходячи з порівняльних характеристик обох типів друкуючих пристроїв.

Мабуть, варто почати з опису кожного виду з його особливостями і очевидними перевагами і недоліками.
 
Струменеві.
Принцип роботи струменевого принтера заснований на тому, що зображення формується за допомогою чорнила, нанесеного безпосередньо на папір двома способами: п’єзоелектричним і тепловим. Не вдаючись в технічні подробиці, різницю цих методів можна описати різним принципом подачі чорнила через форсунки (мікроскопічні отвори в друкуючій головці):
  • П’єзоелектричний спосіб передбачає подачу чорнила за допомогою електричного струму, який подається через п’єзоелектричний кристал, розташований над соплом. Кристал, деформуючись, створює область підвищеного тиску над соплом і видавлює краплю чорнила на папір;
  • При способі термічної подачі замість кристала використовується нагрівальний елемент, який при нагріванні утворює бульбашки газу, які видавлюють чорнило на папір.
Для споживача ця різниця виражається в наступному. П’єзоелектричний метод полегшує отримання відбитків з високою роздільною здатністю завдяки можливості контролю розміру краплі, а також характеризується більш високою надійністю пристрою, ніж принтери, що використовують іншу систему. З явних недоліків можна відзначити те, що пристрій з п’єзоелектричним способом подачі чорнила вимагає регулярної роботи, інакше чорнило висихає і пристрій виходить з ладу. Сюди ж відноситься вартість таких пристроїв, яка вище, ніж у принтерів інших типів.
 
Лазерна.
Робота лазерного принтера заснована на принципі ксерографії – передачі зображення за допомогою електричного заряду. Це дуже коротко. Основна відмінність лазерних принтерів від струменевих, по відношенню до результату (тобто друку), полягає в тому, що замість чорнила використовується тонер – дрібнодисперсний порошок спеціального складу, який наноситься на папір за допомогою різниці зарядів частинок тонера і поверхні листа і фіксується там шляхом нагрівання листа з нанесеним на нього зображенням до високої температури. Детальніше про принцип роботи лазерного принтера можна дізнатися з найрізноманітніших джерел, в тому числі і з інтернету. Тут можна додати, що лазерні принтери, як і струменеві, відрізняються механізмом нанесення зображення:
  • прилади, в яких лазер висвітлює ділянки, на які нанесений тонер;
  • прилади, в яких лазер висвітлює ділянки, де не буде зображення.
 
Перший тип принтерів виводить зображення з більш точним промальовуванням дрібних деталей, другий – зображення з більш щільною заливкою.
Так який принтер краще, лазерний або струменевий? Все залежить від того, які цілі переслідує кінцевий споживач. Так:
  • струменеві принтери – ідеальне рішення для друку фотографій, особливо створені для цих цілей спеціальні моделі;
  • лазерні принтери є відмінним вибором для друку великої кількості копій на високій швидкості, друку текстових документів, хоча це і є досить відносним критерієм, так як в нових моделях струменевих принтерів швидкість друку також висока;
  • Вартість друку на лазерному принтері дешевше, ніж на струменевому, як і витрати на обслуговування. Є така закономірність: струменевий принтер коштує дешевше, як правило, лазерного, але його обслуговування обходиться дорожче. У лазера все навпаки.
 
В цілому, якщо ви купуєте принтер для домашнього використання, і не плануєте друкувати десятки сторінок щодня, але друкуєте регулярно, струменевий принтер – ідеальний вибір. Заправляти картридж доведеться нечасто, але і чорнило не встигнуть висохнути. Також кольоровий струменевий принтер – найкраще, що можна запропонувати для друку фотографій. Для офісу, особливо для того, де обіг паперу значний, краще підійде лазерний принтер, а також для тих, кому потрібно друкувати текстові документи, причому багато і швидко.