Киев, ул. Большая Васильковская 132

Що робити, якщо комп’ютер не бачить принтер?

Комп’ютер не бачить принтер проблема, з якою стикався практично кожен офісний користувач. Такі ситуації трапляються навіть при справності обох пристроїв та правильному підключенні до системи. Цей вид несправності вважається найбільш поширеним, але також має найпростіші способи вирішення. 

Причини, через які виникає порушення

Якщо комп’ютер не бачить принтер HP або Canon, Перше, що потрібно – з’ясувати причину виникнення проблеми. Несправність може бути спровокована:

  • Порушення підключення. Коли ноутбук не бачить принтер Canon mf4410 потрібно перевірити справність USB шнура. Також проблему можуть провокувати забруднення контактів у портах або недостатньо щільне їхнє прилягання. 

  • Проблеми з драйверами. Як і будь-які програми, драйвери для обладнання можуть бути несправними. Порушення у програмному забезпеченні провокують збої в роботі друкувальних пристроїв.

  • За промовчанням використовується інший апарат. Якщо ноутбук не розпізнає принтер, необхідно перевірити, які ще пристрої підключені. Така проблема частіше виникає, коли мережевий принтер підключений WI-FI і є ПО інших моделей.

  • Вимкнено службу друку Windows 10. Якщо її вимкнути, комп’ютер не побачить принтер 

  • навіть при встановленні драйвера.

Методи вирішення

Коли ноутбук не бачить принтер HP laserjet 1018, підключений через USBСпочатку потрібно переглянути шнур, переконається в його цілісності. Можна спробувати підключити обладнання за допомогою іншого usb. 

Коли ситуація не змінюється, важливо перевірити порти для підключення. Вони часто накопичується пил і бруд, що дозволяє контактувати елементам. Виправити це можна, провівши акуратне чищення або підключитися через інший вільний порт. Чи не зайвим буде перевірити, чи є принтер в мережі , адже сучасне обладнання здатне самостійно відключатися. 

Якщо після цього все також не підключається принтер до ноутбука , є інші методи вирішення проблеми:

  1. Потрібно перевірити, який пристрій встановлено за промовчанням. Зробити це можна безпосередньо на комп’ютері, зайшовши в меню пуск, відкриваємо папку Пристрої та принтери. Знаходимо потрібний пристрій та відзначаємо його основним.

  2. Можна спробувати інсталювати драйвер на принтер. Для цього знадобиться інсталяційний диск від друкувального пристрою. 

  3. Проблема може бути й у програмному забезпеченні комп’ютера. Щоб визначити проблему, можна підключити інший комп’ютер і спробувати запустити друк. Якщо проблема зникне – несправність криється саме в програмному забезпеченні комп’ютера.

Перевстановлення програмного забезпечення

Бувають ситуації, коли програмне забезпечення «злітає» або зовсім зникає з комп’ютера, вирішити проблему можна переустановкою. Спочатку потрібно видалити все, що пов’язане з принтером та встановити заново. Зробити це можна за допомогою ліцензійного диска з драйверами, який додається до кожного обладнання.  Якщо з диском виникли проблеми, знайти та завантажити програмне забезпечення можна на офіційному сайті виробника, за моделлю принтера. Для встановлення потрібно вибрати пакет, який підходить під пристрій та операційну систему комп’ютера. 

У більшості випадків проблему неправильної роботи обладнання користувачі можуть усунути самостійно. Головне мати хоча б незначні навички користування комп’ютером та друкарським обладнанням.  У випадках, коли жодна з порад не допомогла або ноутбук бачить принтер як інший пристрій слід звернутися за допомогою до спеціалістів. Майстер проведе необхідну діагностику, з’ясує причину порушення та виправить її.