Киев, ул. Большая Васильковская 132

Мікрочіпові картриджі

Серед способів, якими виробник витратних матеріалів для друкуючих пристроїв намагається захистити свою продукцію, останнім часом все частіше використовується для оснащення картриджів спеціальними мікросхемами – чіпами.

Чіп – це чіп з інформацією про картридж, про виробника, а головне, з інформацією про кількість копій, зроблених з використанням даного картриджа. І коли ця кількість наближається до запрограмованої цифри, чіп подає сигнал про те, що картридж потрібно міняти. При цьому зовсім не обов’язково, щоб він був порожнім – деякі екземпляри можуть містити кілька слів або невеликий малюнок, який надрукований дуже маленьким тонером.

Такі патрони, незважаючи на запевнення компаній-виробників, також можна заправляти. Для цього існує три  основні способи. Перший – замінити чіп. Ви звертаєтеся в компанію за Заправка картриджів, а заправник, при заправці картриджа

тонером, замінює мікрочіп. Таким чином, лічильник копіювання скидається до нуля, і картридж знову працює.

У разі роботи з кольоровим принтером, якщо не замінити чіп, може порушитися передача кольору, з’явитися фон, з’являться інші проблеми з друком.

Другий спосіб настройки передбачає перепрограмування мікрочіпа, так звану «перепрошивку». Ефект в результаті такий же, як і при заміні, але чіп в картриджі залишається «рідним».

Третій спосіб «боротьби» – перепрограмування принтера. Майстер за допомогою спеціального пристрою перепрограмовує мікрочіп в принтері, який відповідає за роботу з картриджем. В цьому випадку немає необхідності замінювати чіп в картриджі або його 
миготіння
. У деяких випадках чіп просто виймається, а картридж продовжує служити вірою і правдою від заправки до заправки.