Киев, ул. Большая Васильковская 132

Заправка картриджів та захисні мікросхеми

Картридж, оснащений чіпом, відрізняється стабільністю та високою якістю роботи. Пам’ять мікросхеми зберігає велику кількість корисної інформації, у тому числі і про те, скільки сторінок було надруковано. Саме чіп повідомляє про те, що тонер добігає кінця. Але турбуватися з цього приводу не потрібно, тому що як друк цей факт ніяк не відбивається. Натомість, коли тонер закінчиться, це справді складно не помітити – і ось тоді його можна буде і поміняти або заправити.

Варто враховувати, що  заправка картриджів , які мають захисний чіп, має певні наслідки.

Так, чіп може просто не зрозуміти, що з запасами тонера все гаразд, і продовжуватиме надсилати повідомлення про те, що все не гаразд. Другий варіант – це те, що принтер із заправленим тонером просто припинить друкувати. Можна спробувати заправити картридж і вставити його в інший принтер, але в цьому випадку система повідомить, що картридж неоригінальний. Як же вчинити?

У ситуації, коли принтер працює нормально, а єдина проблема полягає в повідомленнях, які добряче набридають користувачеві, їх рекомендується просто ігнорувати. Якщо нічого не робити, потрібно буде просто час від часу наживати на панелі керування відповідну кнопку – і все цього буде достатньо, щоб продовжувати роботу. Щоправда, принтер не зможе попередити користувача про те, що порошок повторно закінчується, але визначити це візуально не так складно, так що проблема швидше надумана.

Але коли заправка спровокувала таку неприємну ситуацію, як зупинка друку, це зовсім інше питання. Це означає, що потрібно втручання в саму захисну мікросхему, для чого потрібно віднести картридж в сервісний центр. Там можуть або перепрошити принтер, або видалити чіп. Якщо ж користувач не хоче нічого такого робити зі своєю технікою, він може просто купити новий картридж.

Коли тонер заправлявся кілька разів поспіль, деякі моделі принтерів видають інформацію про знос фотобарабану. У цьому випадку його найкраще замінити та перепрошити принтер. У деяких випадках ідеальним варіантом буде видалення чипа. Найкращим способом вважається одночасно заправити картридж і перепрошити/видалити чіп, але це збільшить вартість послуги, хоч і незначно. Зважаючи на те, що просто механічне видалення мікросхеми загрожує неполадками, це відмінний варіант.