Киев, ул. Большая Васильковская 132

Заправка картриджів і чому виробники принтерів проти

З року в рік виробники принтерів придумують нові способи захисту від «незаконної» заправки картриджів. І не дарма, адже згідно з офіційною статистикою, виробники щорічно втрачають через це понад 50 мільярдів доларів.

Поява напису про необхідність заміни картриджа – відома проблема. Принтер надрукував певний ліміт сторінок і на цьому його робота закінчується. У різних виробників свої межі, але більшість з них мають близько тисячі сторінок. І зовсім неважливо, що в картриджі ще є тонер.

Бувають випадки, коли принтер видає тонер практично до нуля, але це досить рідко і доводиться дотримуватися масу умов: рівномірне використання кольорів, заповнення сторінок не більше ніж на 5% і т.д. Найчастіше дуже небагатьом користувачам оргтехніки так щастить.

Виробники борються з «незаконною» на їхню думку заправкою певними технічними хитрощами:

– Програмне забезпечення або чіп. Кількість сторінок читається і зберігається в певному блоці пам’яті і після вичерпання встановленого ліміту друк блокується. Обійти такий захист можна, тільки перепрошивши пристрій.

-Захисту. Через певний проміжок часу він зношується настільки, що повністю згорає і друк стає фізично неможливим.

На допомогу виробникам принтерів також спробувала прийти компанія Cryptography Research Inc., яка розробила спеціальні криптографічні чіпи, що генерують унікальний код для кожного пристрою і мають високий ступінь захисту.

Як знайти вихід з ситуації, що склалася?

Найбільш очевидним варіантом є заміна запобіжника або чіпа. Але в реальності це практично нереально, так як виробники піклуються про захист і складно підібрати ідеальний аналог. А створити його своїми руками абсолютно неможливо.

Єдиний вихід тут – перепрошити пристрій. Його може виготовити досвідчений майстер оргтехніки. Принцип полягає в наступному. Оригінальне програмне забезпечення замінюється іншим, яке не має жодних обмежень для друку.

З метою економії багато користувачів намагаються робити це самостійно, через що принтер взагалі перестає працювати. Причин тому багато: неправильно підібрана прошивка, неправильна програма, порушення алгоритму прошивки і т.д.

Набагато краще довірити цю роботу професіоналам в спеціальному сервісному центрі. Вони допоможуть відновити навіть повністю вийшов з ладу принтер без порушення гарантії.