Киев, ул. Большая Васильковская 132

Захоплення кількох аркушів: виправлення помилки в принтері

Сучасні модифікації принтерів дійсно характеризуються надійністю та високою технологічністю. Якщо розумно і правильно здійснювати профілактику їх роботи, а також дотримуватись умов експлуатації, то можна суттєво продовжити термін служби пристроїв.

Варто врахувати, що вузли та механізми приладів мають чималий робочий ресурс. При цьому будь-який пристрій друкованого типу може будь-коли вийти з ладу. Частим приводом є захоплення принтером певної кількості (більше 1) паперових листів під час друку. Тут важливо зрозуміти, що ж спричинило подібну «поведінку».

Виявлення несправності

Взагалі принтер є пристосуванням, яке самостійно проводить діагностику, видаючи існуючі дефекти і проблеми на свій або комп’ютерний екран. До речі, помилки відображаються у кодовому форматі. Розшифровка залежить від виробника принтера. Але перейдемо до виявлення «джерела» появи дефекту.

Ролик, що подає листи

Нерідко причиною одноразового захоплення більше одного паперового листа є деформація напрямного елемента, що подає папір. Актуально це й у тому випадку, якщо він схожий на цей:

Виявити цю проблему можна тактильним методом, перевіривши рівень фіксації елемента пальцями. Якщо при спробі зсуву у верхню або нижню частину виникає відчутний люфт, можна впевнено говорити про поломку напрямної.

Для усунення дефекту необхідно провести ремонт або заміну ролика. При виборі першого варіанту стане в нагоді будь-який металовироб. Наприклад, можна взяти саморіз з діаметром три мм і завдовжки два сантиметри. Вкручують його замість напрямної, притому зрізавши капелюшок спеціальним інструментом по металу. Болт, звичайно, не вдасться вкрутити. Для його надійного фіксування необхідно нагріти капелюшок паяльником і впаяти в ролик.

Але найкращим рішенням стане звернення за допомогою до професіоналів. Співробітники сервісного центру  здійснять якісний ремонт оргтехніки.

Перейдемо до інших варіантів.

Гальмівний майданчик

Ще одна причина – проблеми із локацією гальмування. Головна опція цього елемента при подачі паперу спрямована на короткочасну затримку листів, що йдуть за першим. У гумовому шарі може спостерігатися зношування, внаслідок чого носій перестане утримувати папір і починає пропускати відразу кілька екземплярів.

Як усунення помилки можна вибрати один із таких методів:

  1. Тимчасовий варіант. Потрібно відклеїти від основного майданчика резинку. Робити це слід дуже обережно. Для цього потрібно застосувати тонкий інструмент (щось на зразок леза або скальпеля). Потім потрібно видалити двосторонній скотч, що залишився, з площини зони гальмування. Наступним кроком стає переворот гумки та встановлення експлуатованою стороною всередину елемента. Нова фіксація також здійснюється шляхом двостороннього скотчу. На якийсь час вдасться відновити працездатність принтера, але незабаром гумовий шар все одно доведеться замінити.
  2. Цей спосіб дещо простіше. У цій ситуації потрібно замінити гумовий шар гальмівного майданчика на новий. З цією метою слід купити комплект зношуваних елементів для певної моделі оргтехніки. Багато сучасних виробників випускають подібні товари.
  3. Найважчий спосіб. Потрібно створити гумовий шар самостійно. Для цих цілей використовується коркове оздоблення, знайоме будівельникам. Вона ідеально замінить оригінальний гумовий матеріал. Але за його підборі варто звертати увагу на потрібну товщину.

Інші варіанти

Також існують інші причини, що призводять до проблеми захоплення відразу кількох паперових листів принтером. Але вони залежить від умов експлуатації. Для запобігання розвитку таких дефектів у роботі пристрою потрібно уникати застосування низькоякісного паперового матеріалу.

Серед інших причин можна відзначити і високий рівень вологості в кімнаті, кабінеті або офісі. Оптимально підтримувати подібний показник у районі 60-75%. В іншому випадку папір почне відволожуватися і злипатися. Вирішить питання регулювання мікроклімату.

Важливо, що усунення будь-якої помилки та дефекту принтера залежить від правильно встановленої причини поломки (в домашніх умовах таке можливе не завжди). Тому в складних випадках краще звернутися до сервісний центр .