Киев, ул. Большая Васильковская 132

Водостійкий папір для лазерного друку: особливості та види

Сьогодні ми поговоримо про водонепроникний папір для принтерів. Тим, кому ця тема видасться нудною, ми радимо пройти на інші сторінки нашого сайту. І таких, мабуть, буде чимало. Однак ми все одно порушуємо це питання, оскільки серед наших читачів чимало користувачів оргтехніки, які вважають його актуальним та цікавим.

Водонепроникний папір – це справді круто! Вона здатна створювати продукцію найвищої якості. Існує кілька її різновидів. Знаєте які? І у чому взагалі особливості цього матеріалу? Які марки цього паперу вважаються найкращими? Про це не лише підготовлений матеріал.

Сподіваємось, він буде вам корисним. Тож поїхали!

Водостійкий папір для лазерних принтерів: особливості та види

Говорячи про водостійкість, ми маємо на увазі саме стійкість надрукованого зображення до вологи, а не просто до маркера. Тут слід зважати на кілька важливих моментів:

 • тип паперу;
 • технологію друку, завдяки якій відбувається створення кінцевої продукції;
 • властивості паперу. Тобто потрібно зрозуміти, як вона поведеться в контакті з принтером, ручкою, маркером, олівцем та ін;
 • умови майбутньої експлуатації документів.

  Тільки зрозумівши всі ці проблеми, ви зможете підібрати правильний папір, що підходить саме вам. Отже, розбираймося!

  Який тип паперу вибрати?

  Найпоширенішими видами є:

  • органічна зі спеціальним вологовідштовхувальним покриттям. Це звичайний папір із покриттям, що захищає від води. Вона дешевша і практичніша. Підходить для короткострокового застосування. Що на ній можна надрукувати? Наприклад, оголошення або будь-які інші документи, які будуть використовуватись у погану погоду на відкритому повітрі. Безперечно, захисний шар протримається якийсь час. Але потім він зникне;
  • синтетична. Це дорожчий варіант. Виготовляється такий папір із спеціального пластику, що дозволяє друкувати на ньому. Він стійкий до температур і не постраждає у печі принтера. Документи, надруковані на такому папері, не бояться води. Однак слід пам’ятати, що тонерне зображення може вицвітати під впливом ультрафіолетового випромінювання. Як бачите, варіант із синтетичним папером теж не є довговічним.

  Увага! А тепер важлива порада. Запам’ятайте! Для того, щоб досягти найякіснішого результату, який тільки може бути, потрібно наполягати пристрій таким чином, щоб кількість фарби була мінімальною. І це не залежить від типу вибраного вами паперу.

  Як це зробити? У цьому нічого складно. Потрібно лише зайти в налаштування свого пристрою і вибрати “режим економії принтера” або інший, схожий з цим написом за змістом. Ви повинні розуміти, що назви відрізняються. Точне його звучання залежить від моделі принтера.

  Чи знаєте ви, як скоротити витрати на споживання тонера? Практично будь-який картридж, якщо в ньому несподівано закінчився порошок, можна дозаправити. Зробити це можна у будь-якому сервісному центрі . Після таких процедур ви зможете повторно використовувати тонер. Вартість такої послуги зовсім невелика. І це буде набагато вигіднішим, ніж покупка нового оригінального блоку.

  Технологія друку

  Використання водостійкого паперу можливе лише разом із лазерними принтерами. Адже вони фіксують зображення, запікаючи частинки порошку у спеціально призначеній для цього печі. А якщо говорити про звичайні струменеві принтери, то їх чорнило просто не зможе закріпитися на поверхні паперу з водостійким покриттям. Вони зникнуть із неї навіть швидше, ніж із звичайною.

  Далі розглянемо найкращі марки паперу з водостійким покриттям. З ними вашими документами позбудуться страху негоди та води.

  Хороші марки

  Що ми можемо порадити? Ну слухайте, на наш погляд можна віддати перевагу наступним фірмам: Rite in the Rain, Puffin Paper, TerraSlate. Розглянемо кожну з них докладніше, приділивши увагу перевагам і недолікам.

  Rite in the Rain

  Це вид частково синтетичного паперу. Призначена вона для лазерного друку. А використовується вона у копіювальних апаратах. За допомогою Rite in the Rain можна робити:

  • водонепроникні брошури;
  • листівки.

  Переваги марки:

  1. Низька вартість
  2. Широкий колірний ряд.
  3. Можливість написання на ній ручками чи олівцями.
  4. Матова поверхня, приємна на дотик.

  Недолік: Марка має слабкий рівень захисту від фізичних впливів (проколів, стирання та ін.).

  Puffin Paper

  Цей вид паперу є 100% синтетичним.

  Переваги паперу від Puffin Paper:

  1. Матова поверхня антивідблиску.
  2. Універсальність, тобто можливість використання як при лазерному, так і при струминному друку. Саме це і є головною перевагою марки.
  3. Доступність двостороннього друку. Товщина такого паперу лише 10 міліметрів.
  4. Стійкість до механічних ушкоджень (розривів, проколів, стирання, помірно агресивних хімікатів).
  5. Доступна вартість.

  За всіма перерахованими показниками папір від Puffin Paper можна назвати кращим у своєму класі.

  TerraSlate

  Як і папір попередньої марки, TerraSlate є повністю синтетичним.

  Переваги марки:

  1. Міцність.
  2. Стійкість до всіх видів фізичних впливів.
  3. Можливість роботи з ручками, олівцями та фломастерами.

  Недолік: Водонепроникний папір марки TerraSlate дещо тонший за зразки від Puffin Paper. Ця особливість ставить під сумнів використання її у двосторонньому друку.

  І на цьому, мабуть, закінчимо про водонепроникний папір. Сподіваємося, що підготовлений матеріал був для вас корисним. І тепер у вас не виникне питань, що стосуються виду паперу та його особливостей.