Киев, ул. Большая Васильковская 132

Вплив мікроклімату у приміщенні на якість роботи принтера

Купуючи фірмовий принтер, власник справедливо розраховує на його роботу. А в офісі чи будинку раптово з’ясовується, що якість друку залишає бажати кращого – кольори дуже бліді, а зображення розмите. Але варто віднести пристрій до сервісного центру, як відбувається дивовижна метаморфоза: фарби набувають потрібної яскравості, а малюнки – контраст. Причина проста: на якість друку великий вплив надає вологість повітря в приміщенні. І якщо її рівень виходить за рекомендовані межі, робота принтера стає відчутно гіршою. Фахівці сервісного центру https://greentex.kiev.ua/  готові детально розповісти про причини цього явища.

Небагато фізики для тих, хто має намір досконало розібратися у питанні

Сила електричного заряду частинок тонера чутлива до параметрів довкілля. При збільшенні або падінні рівня вологості повітря в приміщенні кількість барвників в 1 кв.см друкованої поверхні може істотно змінюватися. Також внаслідок змін мікроклімату варіюється витрата тонера на друк одного аркуша. Цей чинник, своєю чергою, впливає можливість попадання частинок на елементи друкуючого механізму. Тому, щоб перевірити якість друку принтера в ідеальних кліматичних умовах, сервісні центри використовують гігрометр. Його показання дозволяють регулювати рівень вологості, підтримуючи його у рекомендованих межах.

Саме так пояснюється різка зміна якості друку принтера, який відмовився працювати вдома, але раптово передумав у сервісному центрі.

Вплив вологості повітря на друк в одно- або двокомпонентних пристроях

Вплив мікрокліматичних умов на властивості друку істотно відрізняється, якщо порівняти роботу одно-або двокомпонентних систем. На цьому моменті варто зупинитись детальніше.

Однокомпонентні системи

Друк здійснюється за допомогою фотобарабану, на який у потрібній кількості надходять частки тонера. Потім зображення закріплюється завдяки проходу листа через ролер, що нагріває. В умовах підвищеної вологості повітря частки втрачають частину заряду. Тому кількість тонера на фотобарабан зменшується, і відтінок зображення світлішає. Якщо в приміщенні занадто сухо, тонер витрачається у збільшеному обсязі, через що зображення темніє. Крім того, частинки фарби потрапляють на внутрішні деталі принтера, що призводить до їх забиття та погіршення робочих параметрів пристрою.

Двокомпонентні системи

Тут принцип друку заснований на застосуванні речовини – девелопера, який при подачі на вал більш рівномірно притягує тонер на фотобарабан. Внаслідок високої вологості заряд тонера зменшується і він погано утримується на поверхні валу. В результаті, на фотобарабан потрапляє більша кількість притягнутої фарби, через що витрата тонера зростає, а зображення стає темнішим. Крім того, частинки фарби засмічують принтер, що може спричинити його поломку. В умовах сухого повітря рівень заряду тонера зростає, і він міцніше тримається на девелопері, що покриває поверхню валу. Тому на фотобарабан потрапляє менша кількість барвників, і яскравість зображення різко падає.

Декілька професійних рекомендацій для власників принтерів

Щоб уникнути неприємних непорозумінь під час експлуатації друкованих пристроїв, зверніть увагу на такі рекомендації:

  • при переносі пристрою з холодного приміщення в теплу вологість усередині принтера різко зростає за рахунок осідання конденсату на корпус і внутрішні елементи;
  • картриджі слід зберігати в сухому місці, щоб підвищена вологість усередині вузла не стала причиною погіршення якості друку;
  • перш ніж нести нібито “несправний” пристрій у сервісний центр, спробуйте змінити рівень вологості у приміщенні. Можливо, таке рішення дозволить підвищити рівень яскравості та чіткість зображення.

Додаткові консультації можна отримати у спеціалістів сервісного центру https://greentex.kiev.ua/ . Кваліфіковані співробітники проведуть повну діагностику друкарського обладнання та усунуть виявлені дефекти, одночасно надавши тривалу гарантію на виконані послуги.