Киев, ул. Большая Васильковская 132

Види дефектів друку

Кожен, хто користувався принтером, нехай навіть недовго, а то і зовсім не користувався, зможе визначити неякісний відбиток, будь то текст або картинка. Пропонуємо коротко ознайомитися з причинами виникнення деяких дефектів друку лазерних принтерів, МФУ. Знаючи їх, власник друкуючого пристрою зможе чіткіше зрозуміти суть проблеми і чіткіше пояснити фахівцеві з заправки і ремонту картриджів характер дефекту.
 
Блідий принт. Блідий друк може бути наслідком ряду проблем. Якщо відбиток посередині листа явно блідіше, ніж по краях, по всій довжині листа, частини листа, праворуч або ліворуч, тягнуться білі смужки, широкі або вузькі, повністю білі або набагато блідіше інших, і всі ці дефекти спостерігаються по всій довжині листа – це, як правило, говорить про те, що тонер в картриджі закінчується, його необхідно заправити. Цей дефект є загальним для більшості типів друкуючих пристроїв.
 
Темний лист, «фон». Іноді, в запущених випадках, при друку лист виходить з рівномірною або не зовсім рівномірною сірою зернистою заливкою. Текст може переглядатися або не переглядатися. Цей ефект зазвичай дає зношений вал первинного заряду. Але зношується ця деталь вкрай повільно. Причиною появи «фону», тобто друку з легким сірим нальотом по всьому листу, особливо якщо картридж вже був заправлений, може бути заправка неякісним або невідповідним тонером.
 
Ще одним дефектом, викликаним пошкодженням первинного валу заряду, є поява точок , плям та інші неякісні ефекти друку, які часто повторюються по довжині всього відбитка. В цьому випадку необхідно замінити вал первинного заряду, так як він пошкоджений в одному або декількох місцях, що можна побачити на аркуші. Ще одним проявом несправності цієї деталі, що вказує на необхідність її заміни, є дублювання відбитка. При цьому текст або картинка друкується двічі на аркуші з невеликим зміщенням. Такі дефекти характерні і для більшості моделей картриджів для пристроїв лазерного друку.
 
Загальний набір явищ неякісного друку – дефекти, великі або дрібні, темні або світлі плями, повторювані чотири-п’ять разів через рівні проміжки по всій довжині відбитка – свідчать про знос барабанного блоку. Про це також можуть свідчити темні смуги, що йдуть уздовж однієї зі сторін аркуша. Це означає, що барабанний блок потребує заміни. Світлове ущільнення також може бути ознакою зносу барабанного агрегату – більш точно може визначити майстер заправки.
 
Найбільш зносостійким елементом картриджа є ракель, або очисне лезо, яке служить для видалення відходів матеріалу (залишків тонера, паперових волокон, пилу …) в шахтний бункер. Його пошкодження може виражатися в появі на його поверхні дрібних відколів, які виявляються на відбитку тонкими або не дуже (в залежності від розміру чіпа) чорними смужками, що йдуть по всій довжині листа. Але таке трапляється вкрай рідко і тільки в тому випадку, якщо патрон служить вам дуже довго.
 
Перераховані вище дефекти і їх причини є одними з найпоширеніших і поширених, на думку наших майстрів. Також вони є найбільш поширеними для різних моделей патронів. Крім них, існує безліч інших, специфічних для конкретної моделі або виробника, для певних умов експлуатації тощо, а опис їх може зайняти дуже багато часу. Грамотний фахівець по заправці точно визначить, що стало причиною проблем з друком і зможе кваліфіковано усунути проблему, щоб ваш картридж і принтер працювали довго і безперебійно.