Киев, ул. Большая Васильковская 132

Вибір уживаного принтера: секрети вдалої покупки

Відкривши будь-яку дошку оголошень, у наші дні можна легко знайти на них безліч пропозицій купівлі вживаних принтерів. Багато людей наважуються відгукнутися на них та придбати бажану річ на вторинному ринку. Саме для таких покупців буде корисною наша стаття.

Купівля б/у принтерів – “за” та “проти”

У угоді, під час якої об’єктом виступає неновий принтер, є дуже важлива перевага. Звичайно, це ціна пристрою. Вона може бути набагато нижчою від розцінок на аналогічну техніку в магазині, що можна використовувати, щоб здорово заощадити. Покупців, в принципі, не повинна бентежити дешевизна б/в-приладу: як правило, навіть ті з них, що продаються практично відразу після покупки в магазині, з упаковкою або зовсім нероздруковані, скрізь коштують значно менше. Додатковим аргументів на користь рішення може бути і безліч пропозицій. Скориставшись численними доступними джерелами інформації, можна побачити масу пропозицій. У покупця з’являється гідний вибір марки, моделі та навіть року випуску апарату.

Аргумент проти купівлі принтерів б/в – це їхня властивість порівняно швидко піддаватися як моральному, так і фізичному старінню. У світі оргтехніки прогрес іде набагато швидше, ніж, наприклад, у сфері створення автомобілів. Тому принтер, якому вже кілька років, у якихось ситуаціях може виявитися непридатним для вирішення сучасних завдань, спільної роботи з останніми моделями техніки. Фірми, що виробляють такі апарати, розуміють, що в більшості випадків їх власники замінюватимуть їх на більш досконалі через 3-5 років після покупки. Тому зазвичай сучасна оргтехніка не розраховується на тривалий термін служби, має невеликий запас надійності, довговічності.

Від чого залежить ціна на вживану техніку?

Вибираючи уживаний принтер, людина, перш за все, має на меті заощадити, тому головне, що важливо при купівлі – це ціна пристрою. На її формування безпосередньо впливають нечисленні фактори:

  • Очікуваний час роботи у нового власника, який відрізняється різними типами апаратів. Наприклад, лазерні принтери на вторинному ринку матимуть найвищу ціну, т.к. вони розраховані на тривале функціонування – до 10 років.
  • Наявність або відсутність слідів розтину корпусу.
  • Час, який техніка відпрацювала у минулого власника. Після року після дати покупки, поки апарат ще перебуває на гарантії, падіння його ціни буде мінімальним. Воно становитиме близько 10-20%. Прилади, що експлуатуються вже протягом 1-2 років, дешевшають на 20-30%. Рішення про їх купівлю приймають виходячи з їх технічних можливостей та візуальної справності. Апарати, куплені 4-5 років тому, дешевші за нові вже наполовину. На практиці часто вони після вторинної покупки потребують ремонту. Прилади зі “стажем” роботи 5 років реалізуються за 20% від початкової ціни. Вони дуже поступаються сучасним моделям за всіма параметрами, навіть якщо знаходяться в ідеальному стані.

Як вибирати уживані струменеві та лазерні принтери

Зустрівши пропозицію про купівлю старого струменевого принтера, необхідно насторожитися. Найчастіше вироби цієї категорії виставляються продаж, якщо вони мають поломки чи дефекти. Найчастіше вони пов’язані з несправностями картриджів, заміна яких стане серйозною витратою. Тим більше, що недорогі моделі струминних пристроїв зазвичай мають малий ресурс роботи, тому недовговічні, а дорогі практично не виставляються на продаж, якщо справні. Якщо все ж таки запропонована річ вселяє довіру, її необхідно протестувати, роздрукувавши спеціальний зразок сторінки. Якщо все відобразилося чітко, без спотворень, перепусток, то апарат можна брати.

Лазерні принтери купувати на вторинному ринку приємніше. Вони мають тривалий термін експлуатації. Краще вибирати б/у-речі більш простих і недорогих моделей – це допоможе ризикувати менше грошей і при цьому все одно купувати нормальний апарат. Дорогі лазерні пристрої зазвичай вирішують продати, якщо у тих накопичилися несправності. Більшість тих поломок, що характерні для даного виду техніки, можна усунути самостійно, але деякі перемогти буде складно і затратно. У будь-якому випадку такі апарати також обов’язково тестують за допомогою роздруківки зразка.

Спеціалізований сервісний центр Greentex надає всебічну допомогу у питаннях користування друкувальною технікою. Співробітники фірми допомагають у виборі відповідних нових або вживаних апаратів, здійснюють продаж, технічне обслуговування (у тому числі – заправку картриджів) та ремонт усіх видів принтерів та МФУ та їх комплектуючих. На сайті компанії https://greentex.kiev.ua/  можна будь-коли ознайомиться з точним переліком послуг, товарів хороших і розцінок ними. Первинні консультації здійснюються безкоштовно.