Киев, ул. Большая Васильковская 132

Вибір лазерного принтера для будинку

У поняття «домашній принтер» зазвичай входить принтер або МФУ, яке призначене для роботи з невеликими обсягами друку, має відносно хорошу якість друку. При цьому він дешевий в обслуговуванні (має на увазі ціну самого принтера і витратних матеріалів до нього, а також їх наявність на ринку), простий у використанні (обслуговування принтера не вимагає спеціальних знань з боку користувача) і досить надійний в роботі.

За способом роботи принтери бувають матричними точковими, струменевими і лазерними, а за кількістю кольорів – чорно-білими і кольоровими. Не бажано порівнювати принтери з різними технологіями друку і кількістю кольорів, так як вони досить сильно відрізняються за своїми характеристиками (кількість кольорів, дозвіл, ціна, швидкість друку і т. Д.). Досить сказати, що струменеві кольорові принтери і лазерні монохромні принтери зазвичай використовуються в домашніх умовах.

Важливу роль при виборі принтера грає картриджна технологія, на основі якої побудований сам принтер.

Canon   і Hewlett Packard (HP) використовують подібні технології для створення картриджів для своїх принтерів, тому більшість принтерів однієї фірми мають аналоги серед принтерів іншої фірми. Кращим вибором принтера для дому або невеликого офісу можна назвати покупку принтера Canon або НРякі працюють на патронній технології Q2612A (103, 703, FX-10). При досить хорошій швидкості і якості друку вони зовсім недорогі і прості в обслуговуванні, досить надійні і рідко виходять з ладу. Хорошим вибором також є технології принтерів, що працюють на картриджах моделей Ep-27, ce505a, ce505x. Принтери на основі технології цих картриджів також досить надійні і недорогі в експлуатації, прості у використанні, і є хорошим вибором для роботи. Однак варто сказати, що серед поліграфічних технологій цих компаній є і не зовсім вдалі технології. Картриджні принтери ce436, ce435, 712,728, ce285 і т.д. мають невеликий бункер тонера і робочий бункер, через який їх доводиться часто заправляти і чистити. Картриджі  На цій технології вони досить примхливі і після заправки можуть давати фон, сірість і інші дефекти (особливо якщо він був залитий тонером іншого виробника або недостатньо очищений). Барабани, магнітні вали та інші елементи цих патронів часто доводиться замінювати, а в стартерних картриджах вони часто виходять з ладу під час першої або другої заправки. Все це впливає на вартість обслуговування цих принтерів, тому принтери за такою технологією купувати не варто, хоча вони мають невисоку вартість. Однак в подальшому їх обслуговування обійдеться набагато дорожче, ніж покупка і обслуговування більш дорогого принтера.

Samsung і Xerox, які і Canon з  НР використовувати загальноприйняті технології. Серед їх принтерів також є безліч моделей, які можна використовувати вдома, на фірмі або в невеликому офісі. Однак варто сказати, що при виборі принтерів цих фірм потрібно враховувати певні нюанси. Одним з недоліків деяких принтерів цих фірм є наявність чіпа на картриджах. Мікросхема – це невелика друкована плата, в якій є лічильник, значення якого зменшується з кожною надрукованою сторінкою. Коли значення лічильника встановлено на 0, принтер припиняє друк з картриджа, незалежно від стану картриджа або наявності тонера в картриджі. Щоб продовжити друк, потрібно купити новий чіп, тобто Давати гроші за чіп, який зовсім не потрібен для друку, що, звичайно, не дуже приємно. Тому в першу чергу перед покупкою принтера потрібно з’ясувати, чи зможе принтер працювати без чіпа.