Киев, ул. Большая Васильковская 132

Дізнайтеся більше про лазерні принтери

Хто сьогодні не знайомий із лазерними принтером? Важко знайти таку людину. Кожен, кому потрібно щось роздрукувати, використовує цю техніку. Більшість людей у комплекті з комп’ютером купують багатофункціональний пристрій принтер-сканер-копір, заправлений лазерним картриджем. Але який принцип дії цього чудо-агрегату? Які його таємниці? Спробуємо розібратися в цьому.

Чи знаєте ви, що…

  • Заправка для лазерного принтера чимось схожа на автомобільну: і в одному, і в іншому випадку використовується нафта. Для того, щоб заправити один картридж, потрібно близько 4 літрів нафти. Незважаючи на це, ціна лазерного пристрою нижча, ніж у струминного.
  • Працюючи лазерного пристрою витрачається багато електроенергії, тоді як, відпочиваючи, він майже споживає енергії.
  • Роздруковані листи такі гарячі, тому що, проходячи через принтер, вони відчувають на собі температуру близько 200°. Але вони не займаються, тому що висока швидкість руху паперу по роликах, що подають.
  • Дуже висока температура необхідна в тефлоновому пристрої для того, щоб розтопити тонер-порошок, що наноситься на папір. Тому якщо ви будь-яким чином просипете на одяг чорний порошок, у жодному разі не намагайтеся відпрати її в гарячій воді, тому що порошок розплавиться і ви назавжди зіпсуєте свою річ.
  • Жодна фірма не хоче ділитися своїми секретами про склад картриджного тонера, калібруючи міліметрові частинки для гарної взаємодії з папером.

Трохи історії

Вчені та винахідники давно ламали голову над друкувальними та копіювальними машинами. У далекому 1834 році в Лондоні була продемонстрована «друкарська машина», зібрана англійським математиком Чарльзом Беббіджем. Вона була гігантськими розмірами, важила понад 5000 кг і складалася з 10 тисяч деталей. Але випробування були вдалими: машина не друкувала.

Лазерні принтери настільки міцно увійшли до нашого життя, що ми думаємо, що вони існували завжди. Їх історія сягає 1930-х років, коли Честер Карлсон, американський фізик, який працював адвокатом, винайшов копіювальну машину, яка використовувала сухе чорнило і статичну електрику для відбитків на папері текстів та зображень.

Елетрографічний друк став справжнім відкриттям, але лише 1971 року було сконструйовано перший лазерний пристрій, творцем якого був працівник фірми Xerox Гері Старквеатор. Перші апарати були дуже громіздкими та фантастично дорогими, функціонал їх був обмеженим: на них друкували лише марки та рахунки.

З середини 1980-х фірма Hewlet-Packard налагодила масове виробництво лазерних принтерів. Перші моделі могли собі дозволити лише заможні люди: агрегати коштували 3500 доларів.

Сьогодні кожен може купити недорогий лазерний принтер. Стандартного картриджа вистачає на роздрук від 1000 до 2000 сторінок залежно від відсотка заповнення листа фарбою (10-5%). У разі повної витрати тонера картридж можна швидко та недорого заправити у Києві в сервісному центрі Greentex service за посиланням https://greentex.kiev.ua/

Ще трохи цікавих відомостей про принтери

Лазерні принтери швидко здобули популярність і завдяки своїй зручності та якості друку поступово витіснили своїх струменевих побратимів. Назвемо ще кілька цікавих фактів, пов’язаних із друкованими пристроями.

  • БФП з лазерною начинкою можуть працювати десятиліття, як і раніше, надаючи чіткий друк.
  • Використання сухого чорнила дозволяє робити високоякісні відбитки, значно перевершуючи струменеві апарати.
  • Існують принтери не лише для чорно-білого друку, а й кольорових зображень. Кольоровим чорнилом були раді шахраї, які використовували їх для виготовлення фальшивих документів, а часом і грошей. Щоб запобігти злочинним діям, у кольорові картриджі були впроваджені спеціальні коди, назви фірм-виробників та дати виробництва. Ці знаки переносяться на всі надруковані аркуші.
  • Воістину чемпіон швидкісного друку – принтер HP Officejet Pro X551dw, який роздруковує 500 сторінок протягом 7 хвилин та 18 секунд. Цей пристрій для кольорового друку пропускає 70 сторінок за одну хвилину – справжній рекордсмен, який був занесений до Книги Рекордів Гіннеса. Така швидкість забезпечується тим, що в цьому агрегаті використовується картридж шириною з аркуш паперу, тому йому не доводиться рухатись туди-сюди. В результаті і швидкість, і довговічність принтера значно збільшуються.
  • Справжнім відкриттям став винахід Чаком Халлом технології 3-D друку, її ще називають хмарною. Перші 3D принтери з’явилися в 1988 році, а з 1993 вони увійшли в масове виробництво.