Киев, ул. Большая Васильковская 132

Пристрій струменевого принтера

Струменевий принтер – це один із видів друкарських пристроїв, що використовуються повсюдно, як для домашніх цілей, так і в офісах, різних установах. Пристрій струминного принтера є складним механізмом, що складається з безлічі конструктивних елементів, які знаходяться в корпусі. Якщо порівнювати його з іншими пристроями, то струменевий апарат характеризується економічністю та практичністю.

При виборі моделі важливо знати як працює струменевий принтер. Відразу слід зазначити, що принцип роботи пристрою цього виду дуже простий. При роботі друкарського пристрою рідкі чорнила, що надходять з картриджа, направляються до спеціальних сопла. Через найтонші отвори вони переносяться на папір у вигляді мікрочастинок, за рахунок чого створюється зображення, текст або фотографія.

Які елементи входять до конструкції струминних друкарських пристроїв

До основних відносяться декілька.

Картридж

Для нього характерна наявність кількох елементів. Це відсік, куди заливається чорнило з контактною пластиною. Картриджі також іноді можуть бути чіповані та оснащуватися друкувальною головкою. Оснащуються струменеві ПУ розхідниками кількох типів:

  1. Комбінованими. Це моделі з трьома відсіками для блакитних, жовтих та пурпурових чорнил. Вони викидаються повністю, після того, як будь-який один колір повністю витрачається (навіть якщо інше чорнило в інших відсіках ще є). Такі картриджі зазвичай використовують у пристроях молодшого покоління, які призначаються для невеликих обсягів друку.

  2. Окремими. У картриджах цього типу застосовується барвник одного кольору. Використання системи роздільних картриджів притаманно друкарських пристроїв старшого покоління, які мають багатобарвна розкладка.

Головка для друку 

За рахунок наявності мікроскопічних отворів (сопел) найдрібніші чорнильні крапельки розпорошуються по поверхні паперу. У струменевих моделей різних торгових марок кількість сопів у друкуючій голівці відрізняється. Крім того, сопла мають різний:

  • розмір;

  • розташування.

У голівки друку розміщення також буває різне. В одних ПУ вона вбудовується в картридж, в інших має автономне розташування щодо ємностей для рідини, що фарбує. Іноді головки для друку представлені як модулів (об’єднуються). У цьому випадку процес друку буде швидшим.

СНПЛ

Якщо порівнювати використання оригінальних розхідників (картриджів) і СНПЧ (систему безперервної подачі чорнила), то застосування останньої, крім доступнішої її ціни, є вигідним з багатьох причин:

  • у відбитків за допомогою СНПЧ нижча собівартість;

  • можливість виконувати дозаправку під час друку без зупинки принтера;

  • відсутність блокування функціонування устаткування;

  • використання ресурсу чорнила по максимуму.

Конструкція системи включає контейнери для заливання чорнила та гнучкі трубки. З їх допомогою барвник подається на друкуючу голівку.

Механізм, що подає паперовий носій

Завантаження паперового носія в принтер буває двох типів:

  1. Вертикальна.

  2. Горизонтальні.

При вертикальному способі папір подається з відкритих лотків, що знаходяться нагорі ПУ. Аркуші можуть бути будь-якої орієнтації (книжкової чи альбомної). При горизонтальному завантаженні папір надходить із лотків, що знаходяться на передній панелі обладнання.

Крім цих елементів струменеві принтери також мають мотор, датчики, інтерфейсні роз’єми, панель управління.

Різноманітний асортимент струменевих принтерівн на сайті Greentex. Ми пропонуємо високопродуктивне обладнання від відомих брендів за оптимальною ціною.