Киев, ул. Большая Васильковская 132

Тонер для принтера – як вибрати якісний та нешкідливий

Тонер – це порошкова фарба, яка використовується у картриджах. Користуючись принтером в офісі чи вдома, ми всі так чи інакше з нею взаємодіємо. При цьому нам доводиться чути багато інформації про шкоду речовини для здоров’я людей. Чи відповідає це істині і як вибрати тонер, убезпечивши себе від можливого негативного впливу? Про це ми поговоримо у цій статті.

Тонер – особливості та характеристики

Розберемося які компоненти входять до складу тонера. Основою для фарби є поліестер або полімер на основі стирен-акрилу. Як допоміжні елементи використовується смола і графіт, може додаватися трохи меленого заліза. Такий склад забезпечує ідеальну структуру фарби, внаслідок чого вона не розтікається та не стирається на папері.

Склад тонера залежить від моделі принтера, для якого призначається фарба. Щоб з безлічі варіантів вибрати відповідний, потрібно розуміти, за якими ознаками різняться види даної речовини.

 

 

Класифікація тонерів

При виборі порошкової речовини, що фарбує, варто керуватися параметрами вашого принтера. Майте на увазі, що тонери  розрізняються за такими характеристиками:

  1. За кольором. Тонери можуть бути чорними або кольоровими. Останні призначені для кольорових принтерів і випускаються у трьох варіантах: жовтому, блакитному та червоному. Шляхом змішування частинок утворюються інші поєднання кольору, які ми можемо спостерігати під час друку.
  2. За складом. Розрізняються немагнітні тонери, у складі яких немає окису заліза або представлені у малій кількості, і магнітні, у яких окису заліза представлені. Фарби з магнітними складами мають більш «приліпливу» структуру.
  3. За способом вияву. Є тонери для однокомпонентного та для двокомпанентного прояву.
  4. За способом виробництва. Існують фарби, одержувані за допомогою механічного подрібнення, і ті, що виробляються хімічним способом – мікросуспензійною полімеризацією.
  5. За характером зображення найкраще зарекомендував себе тонер, отримуваний хімічним способом. За допомогою нього створюються чіткі лінії та якісні відтінки, зображення виходить стійким та довговічним. Експерти рекомендують використовувати його для кольорових лазерних принтерів.

Крім тонерів від виробників, призначених для заправки принтера певного виду, є універсальні фарби. Вони зручні тим, що сумісні з принтерами різних моделей та дають непогану якість зображення. В ідеалі друк, виконаний за допомогою універсального тонера, повинен бути суцільним, щільним, без білих вкраплень. Фарба після друку не повинна стиратися чи залишатися на руках. При попаданні паперу з печаткою в умови підвищеної температури або вологості зображення не погіршується.

Тонер та вплив на здоров’я людини

У різних джерелах можна зустріти інформацію про те, що пилоподібні частинки від тонера можуть потрапляти на дихальні шляхи та залишатися в них, провокуючи різні захворювання. Щоб уникнути таких наслідків, рекомендується використовувати сучасні засоби захисту. До них відносяться станції очищення, що збирають суспензії з повітря.

Під час заправлення картриджів потрібно виключати наскрізний вітер, який може підняти частинки фарби та поширити їх по приміщенню. Заправник не зайвим буде використовувати індивідуальну маску-респіратор. Не варто захоплюватися водяними пилососами, оскільки тонер не розчинний у воді. Після заправки бажано провести збирання за допомогою звичайного пилососа з повітряним фільтром.

Оптимальним рішенням, яке допоможе заправити принтер без наслідків для здоров’я, буде звернутися до професійної фірми. Її досвідчені фахівці виконають процес з дотриманням усіх необхідних вимог та із застосуванням приладів-пиловловлювачів. Прикладом такої фірми може бути компанія Greentex service.