Киев, ул. Большая Васильковская 132

Сублімаційні принтери: особливості, заправка та начинка

Якщо ви ніколи не чули про сублімаційні принтери, це не означає, що ви з ними не знайомі! Насправді роботи цих чарівників ми знаємо всі. Кожен із нас хоч раз у житті отримував у подарунок кухоль чи тарілку із зображенням самого себе. Що й казати про пляжні або весільні фотографії, дуже яскраві та напрочуд чіткі!

Такі пристрої здатні переносити друк на різні поверхні. Папір чи камінь, метал чи пластик, скло чи фарфор – для них немає нічого неможливого!

Для того, щоб освоїти друк сублімації, необхідно ознайомитися з особливостями використання та обслуговування таких принтерів, зрозуміти принцип їх функціонування.

Що потрібно знати

Насправді ніякого чаклунства в роботі сублімаційних принтерів немає. Докопатися до суті нам допоможе стара добра фізика. У школі ми чули про таке явище, як сублімація. Це перехід речовини з твердого стану газоподібне, пропускаючи стадію рідини. За таким же принципом працюють і ці друкарські машини, барвник яких перед нанесенням на папір з твердого відразу стає газоподібним. До речі, для таких принтерів потрібні спеціальні папір та чорнило.

Дуже часто користувачі, а іноді і виробники, помиляються і називають сублімаційними принтерами, що працюють з твердим чорнилом в брусках. Але це зовсім не так! Адже фарба в таких пристроях розріджується під час нагрівання.

У чому секрет такого високої якості зображень? Вся справа в барвнику. Воно дуже міцне та щільне, а його кольори досить глибокі та насичені.

Такі професійні та високоточні зображення – це велика рідкість. Тому не дивно, що сублімаційні принтери відрізняються високою вартістю. Але наші співвітчизники не розгубилися і придумали заправляти звичайні принтери струминними барвниками з восковою структурою. У цьому випадку заправка може здійснюватися, якщо буде використано:

  • картриджі;
  • система безперервної подачі чорнила. Цей метод заправки дещо дорожчий за попередній, але він і більш якісний.

Така хитрість дозволяє отримувати аналогічний результат друку, витрачаючи набагато менше коштів.

Про заправку та начинку

Заправка таких пристроїв відбувається дуже швидко і не потребує якихось особливих знань чи умінь. Потрібно просто замінити барвники або стрічки з нанесеним на них чорнилом на нові. Однак якщо ви не впевнені у своїх силах, найкраще довіритись професіоналам .

А ось працюють такі машини дуже повільно. Більшість із них друкує лише одне фото за хвилину. Більше здатні лише професійні устрою. За цей час вони можуть відтворити до двадцяти фотографій. Але це межа. Усьому виною висока якість друку. Варто зазначити, що друкуюча головка сублімаційних принтерів створює неймовірні переходи кольорів. Вона у них термічна, а не струйна.

Перед стартом сублімаційні пристрої запускають внутрішню підготовку. Це займає трохи більше 10-15 хвилин. Їх барабан поступово нагрівається, барвник плавиться, а друкуюча головка прокачується. У цей момент не можна забувати про одну дуже важливу особливість. У жодному разі не вимикайте прилад! Інакше він заб’ється воском, що спровокує помилки у роботі техніки чи її поломку .