Киев, ул. Большая Васильковская 132

Сублімаційні принтери: їх особливості та принципи роботи

Сублімаційні принтери широко використовуються під час виробництва сувенірної продукції. Наприклад, кружки із зображенням членів сім’ї або весільні фотографії на магнітах друкуються саме на таких пристроях. Зрозуміло, що такі принтери мають масу специфічних особливостей і відмінностей від звичних офісних машин. І для того, щоб повноцінно обслуговувати та використовувати сублімаційні пристрої, необхідно знати про їх пристрій та механізм роботи.

Все має бути на своїх місцях!

Власнику сублімаційного принтера необхідно запастися спеціальним папером та чорнилом особливого типу. Стандартні розхідники тут не підійдуть. Особливий тип відбитка добре проявляє себе у друку фотографій, візиток і логотипів, чим і пояснюється висока якість продукції. Принцип дії пристрою полягає в тому, щоб перевести барвник у газоподібний стан, а потім перенести його на папір. Фарба заряджається у принтер через спеціальні плівки.

Деякі плутають сублімаційні принтери зі звичайними офісними, що використовують тверде чорнило в брусках. Але останні мають назву твердочорнильних. Іноді недобросовісні виробники та продавці намагаються видати їх за сублімаційні.

Примітно, що деякі умільці у спробах здешевити пристрої та технологію намагаються заправляти звичайні струменеві принтери фарбами на восковій основі. Але цей спосіб загрожує псуванням принтера, оскільки канали подачі барвника швидко забиваються, а якість друку залишає бажати кращого.

Робота зі справжнім сублімаційним принтером

Сублімаційним можна назвати тільки той друк, де використовується оригінальний принтер сублімації і спеціальні барвники в стрічках. Все інше – або просто повнокольоровий друк, або спроби підробити сублімаційний. Все впирається в чималу вартість самого пристрою та витратних матеріалів, придбання яких можуть дозволити собі лише вузькоспеціалізовані компанії.

Для заправки оригінального сублімаційного принтера необхідно змінювати барвники або стрічки з чорнилом. Процес дуже простий і зрозумілий.
Такі пристрої мають термічну друкарську головку, у той час як у звичайних принтерах використано струменеву. Тут же головка плавить тверду фарбу, перетворюючи її на пару, що згодом осідає на поверхні, що фарбується. Термічний вплив здійснюється у певні проміжки часу строго для певного кольору. Завдяки такому підходу вдається домагатися приголомшливих колірних переходів та різноманітності відтінків.

Зрозуміло, що швидкість друку буде зовсім невисокою з огляду на складність всього процесу. Максимально можлива швидкість – 20 фотографій формату 10*15 см за одну хвилину. Але це лише дорогі моделі. Бюджетні ж передбачають друк 1 фотографії за хвилину.

На відміну від друкованих принтерів, сублімаційні повинні проходити внутрішню підготовку перед роботою. Мається на увазі прогрів барабана, плавлення фарби, прокачування друкарської головки. На це потрібно від 10 до 15 хвилин. У цей час неприпустиме відключення апарата від електричної мережі, інакше всі начинки принтера виявляться, залиті воском.

Ремонт та обслуговування сублімаційних принтерів не варто виконувати самостійно, краще відвідайте сайт  https://greentex.kiev.ua/  та запишіться до кваліфікованого фахівця.