Киев, ул. Большая Васильковская 132

Чи варто заправляти картридж самостійно?

Деякі власники принтерів вважають, що самостійне заправлення картриджів дешевше та швидше, ніж звернення до спеціалізованого сервісного центру з обслуговування принтерів. Спробуємо розібратися, чи це так насправді.

Незважаючи на подібності, що здаються, у різних моделей друкуючих апаратів маса індивідуальних особливостей, про які нефахівці можуть просто не здогадуватися. І рекомендувати якусь єдину схему для цієї операції не вдасться. Відповідно, перш ніж приступити безпосередньо до заправки, власнику принтера доведеться дізнатися про нюанси пристрою та розбирання конкретного пристрою. Втім, для більшості принтерів у мережі присутні відео- та текстові посібники та покрокові інструкції. І це значно підвищує шанси на перемогу, але не гарантує її.

Другий підводний камінь – вибір тонерного порошку, завдяки якому виконуватиметься заряджання картриджа. Його якість та сумісність саме з потрібною моделлю гарантують 90% успіху усьому заходу.

Тонери лише на вигляд схожі один на одного. Насправді ж відмінності існують і в хімічному складі, і в структурі. У бажанні заощадити та купити більш дешевий порошок можна зіпсувати не лише картридж, але й весь пристрій загалом. Так, переплачувати доведеться не двічі, а значно більше разів.

Неправильно заправлений картридж або весь принтер не можна віднести до сервісного центру за гарантією, оскільки жоден продавець не передбачає можливості самостійної заміни деталей та заправки порошком складної техніки. Тому, якщо винен у поломці господар, то ні про яку гарантію не може йтися.

Ще одна причина, що говорить проти самостійної заправки – наявність спеціальних чіпів, які потрібно міняти під час заправки. У деяких моделях принтер має специфічну прошивку, яка зазначає кожну заправку. І в домашніх умовах із цим зробити точно нічого не можна.

Якщо ви все-таки впевнені, що заправити принтер зможете і вдома, то враховуйте, що це складна, невдячна і безліч подій, що тягне за собою безліч потенційних неприємностей, зокрема, втрату коштів. Куди простіше витратити зовсім небагато грошей і скористатися допомогою висококваліфікованих майстрів, які не допустять промахів і виконають усю роботу в кращому вигляді. До того ж, замовнику не доведеться нервувати, виконуючи нову та відповідальну роботу.