Киев, ул. Большая Васильковская 132

Ринок заправки та витратних матеріалів: як справи?

Треба сказати, різні виробники оргтехніки по-різному борються з можливістю заправляти фірмові картриджі. Деякі практично пускають справу на самоплив, інші ж, навпаки, роблять все можливе, щоб змусити користувачів щоразу викладати гроші за нові картриджі.

Наприклад, такі «акули» ринку, як Canon і Hewlett Packаrd, лише встановлюють на свої витратні матеріали спеціальні електронні чіпи, які запам’ятовують інформацію про кількість надрукованих сторінок. Подібні запобіжні заходи не особливо заважають успішній заправці. Адже навіть після того, як чіп відрахує потрібну кількість сторінок, оргтехніка абсолютно спокійно друкує далі. А повідомлення про тонер, що закінчився, можна легко відключити, якщо знати, як це правильно це зробити. Тому заправка лазерних картриджів Canon і Hewlett Packаrd зазвичай не становить особливих труднощів.

А ось коли мова заходить про оргтехніку Xerox та Samsung, завдання багаторазово ускладнюється. Ці виробники дійсно люблять вставляти спеціалістам із заправки картриджів палиці в колеса. В апаратах даних брендів, особливо в моделях останнього покоління, є складні електронні чіпи, оснащені «бронебійним» криптозахистом. Зламати таку систему буває не так легко.

Після того як картридж Xerox або Samsung надрукує закладену заводським ресурсом кількість сторінок, оргтехніка просто відмовляється продовжувати роботу, вимагаючи вставити новий оригінальний картридж з таким самим обнуленим чіпом. У подібних випадках стандартне заправлення картриджа нічим не допоможе — чіп, як і раніше, повідомлятиме принтер, що тонер закінчився. Але впадати у відчай не варто: досвідчені майстри зможуть знайти вихід і з такого становища.

По-перше, фірмовий чіп можна замінити на аналог-клон (для справедливості треба сказати, що зламати криптозахист і отримати дублікат вдається не завжди). По-друге, сам принтер чи БФП можна перепрошити. Суть процедури полягає в наступному: програмне забезпечення в оргтехніці змінюється на особливий модернізований варіант (все це нагадує переустановку Windows). Потрібне ПЗ ігнорує сигнали чіпа про тонера, що закінчився, після чого картриджі знову можна заправляти.

Як бачите, якщо постаратися, рішення можна знайти навіть у тупиковій ситуації. Досвідчені майстри із заправки картриджів зможуть знайти підхід до самої «примхливої» оргтехніки, даючи зелене світло розумної економії під час друку.