Киев, ул. Большая Васильковская 132

Промивання друкарського механізму: чому це потрібно

Майже будь-яку фарбу можна змити підручними засобами, поки вона ще не висохла. А ось після цього видалити стійкий склад практично неможливо – потрібно використовувати спеціальні розчинники. Те ж саме можна сказати не тільки про побутові фарби, а й про чорнило для принтера.

Чому необхідно використовувати рідину для промивання

Пігментне чорнило, що закріпилося на папері, не бояться вологи. І навіть якщо склад висох не на папері, а на пластиковій стінці картриджа, відмити його звичайною водою не вийде.

Проте чи всі розуміють необхідність видалення залишків фарби. Справа в тому, що нова заправка може викликати «конфлікт» між свіжим і старим чорнилом, що призведе до непередбачуваних реакцій, що тягне за собою випадання осаду, псування квітів, поломки друкувальної голівки та інших неприємностей.

Промивні засоби у таких ситуаціях стає справжнім порятунком для власника струменевого принтера. На сторінці https://greentex.kiev.ua/  можна замовити послуги з промивання принтерів професіоналами. До речі, у фахівців заправка картриджів неодмінно супроводжується промиванням та чищенням пристрою та його компонентів.

Застосування спеціальної рідини, окрім уже вказаного, дає такий ефект:

  • Стара фарба знищується, а осадові маси під впливом лугів розчиняються без сліду.
  • Залишки барвників стають настільки дрібними, не склеюються, а перетворюються на суспензії. Опаду в такому разі не буде. Це дозволяє легко вивести їх із картриджа.

Як вибрати відповідну рідину для очищення

Зараз покупцям пропонують три варіанти рідин для видалення старої фарби: лужні, кислотні та універсальні. Поділ це умовно, оскільки різні види пристроїв вимагають застосування речовин із різними складами. Наприклад, у принтерів Epson надчутливий механізм відповідно розчини для очищення не повинні використовувати спирт у своєму складі.

Найкращий вибір – нейтральні розчини, вони ж універсальні, що дозволяють позбавитися найсерйозніших забруднень. Підходять такі для будь-яких чорнил та більшості пристроїв.

Кислотні та лужні очищувачі використовуються значно рідше для боротьби з найсерйознішими забрудненнями. Вони вимагають особливо уважного ставлення себе, оскільки є ризик пошкодження друкуючого механізму.

Вибираючи рідину для очищення картриджа, слід звертати увагу на кілька фактів:

  • При взаємодії з водою оригінальне чорнило Canon згортається.
  • Друкувальну головку пристрою легко зіпсувати при промиванні, використовуючи неправильний засіб.
  • Перед застосуванням складу для промивання необхідно перевірити його на сумісність з фарбою та пристроєм. Для цього потрібно капнути засіб на скло, туди помістити невелику кількість фарби. Якщо через годину виявилася маса, що загуснула, то цей засіб не підходить для очищення. Якщо ж утворилася рідина – склад можна використовувати.

Важливо дотримуватися запобіжних заходів. Не допускається очищення принтера, підключеного до мережі. Рідина не повинна потрапляти до контактної групи, інакше це призведе до поломки машини.

Більшість виробників принтерів випускають і рідину для промивання, призначену для різних пристроїв і типів фарби. Також склади можуть бути призначені для різних варіантів забруднень, а також підготовки друкарських пристроїв і картриджів до тривалого зберігання.

Як виконується очищення друкувальної головки

Щоб виконати очищення друкувальної головки в термоструминному принтері, потрібен спеціальний склад. І цією процедурою нехтувати не варто, оскільки через частого і тривалого нагріву чорнило присихає до голівки. Рідина для очищення допомагає усунути грудки, що присохли, і повернути елементу первозданну чистоту.

Як часто потрібно очищати картридж та головку

Очищення обов’язкове у таких випадках:

  • в принтер заправлялося чорнило низької якості;
  • пристрій працював багато і довго;
  • були проблеми у використанні (папір забруднився або застрягав);
  • необхідна профілактика або відновлення після тривалої перерви у роботі.

Перш ніж нарікати на поломку, необхідно промити пристрій, використовуючи спеціальні засоби. В абсолютній більшості випадків проблеми з печаткою є наслідком засмічення.