Киев, ул. Большая Васильковская 132

Застосування промивної рідини для догляду за принтером

Принтер – це технічний пристрій, необхідний у кожному офісі. Багато хто має його і вдома. Щоб обладнання служило довго, його треба доглядати певним чином. Чорнило в принтері з часом засихає і не змивається звичайною водою.

Важливість видалення засохлих чорнил у картриджі

Очищення картриджа від залишків чорнила перед професійною заправкою в сервісному центрі https://greentex.kiev.ua/  – Обов’язкова процедура. Якщо залишити старі барвники, вони можуть вступити в хімічну реакцію з новими і викликати утворення осаду, спотворення поєднань кольорів, порушити роботу дюз, призвести до поломки друкувальної головки. Для видалення засохлого чорнила в струминному принтері та тонера в лазерному використовується спеціальна промивна рідина, яка робить наступні дії:

 • розпушує залишки барвника, розчиняє осадові маси;
 • не дозволяє частинкам фарби склеюватися між собою, перетворює їх у суспензії, завдяки чому пігмент легко змивається.

Як вибрати відповідний вид промивного засобу

Сервісні рідини для принтера бувають трьох основних типів:

 • універсальні,
 • кислотні,
 • лужні.

Вибір засобу залежить від моделі пристрою та виробника. Так, для принтерів Epson, які мають тонко налаштований механізм, потрібно застосовувати склад, що має низький вміст спирту.

Найпоширеніший тип промивної рідини – універсальний. Він має нейтральний склад з великою кількістю дистильованої води та мінімальним вмістом спирту та гліцерину, підходить для будь-яких принтерів та застосовується для очищення картриджа від незначних забруднень. Лужний і кислотний типи використовуються рідше, переважно, видалення сильних забруднень. Перший, що включає дистильовану воду і деякий вміст аміаку, спирту і гліцерину, використовується для очищення принтерів Epson і Canon, другий, що містить дистильовану воду і невелику кількість спирту та есенції оцтової кислоти, – для кольорових апаратів HP.

Вибираючи промивний засіб, слід врахувати такі моменти:

 • Оригінальне чорнило Canon має властивість згортатися, з’єднуючись з водою.
 • Застосування невідповідного складу може призвести до пошкодження друкувальної голівки.
 • До очищення необхідно перевірити сумісність барвника та сервісного засобу: змішати їх на склі та залишити на тридцять хвилин. Після цього часу повинна утворитися рідка суміш. Однак, якщо вона стає густою, промивний склад не годиться.

Перед промиванням потрібно вимкнути живлення принтера. Рідина ні в якому разі не повинна потрапити на контактну групу, оскільки це може спричинити замикання та зіпсувати техніку.

Догляд за друкувальними головками

Друкуючі головки принтера також необхідно очищати від чорнила, як і стінки картриджа. При тривалій роботі сопло принтера нагрівається і фарба на ньому засихає. Для очищення термоструминних друкуючих головок широко поширений спеціальний засіб компанії INKSYSTEM. Причому для принтерів Epson у даного виробника є серія окремих складів, що щадять.

Коли необхідно проводити обробку принтера

Профілактичні заходи щодо очищення картриджа та друкувальної головки виконуються у таких випадках:

 • Принтер працював тривалий час, друк проводився у великому обсязі.
 • Чорнило виявилося неякісним.
 • Відбулося застрягання паперу.
 • Довгий час принтер не використовувався.

Підсумовуючи, відзначимо, що у разі збою в роботі принтера, виявленні будь-яких неполадок, не потрібно поспішати віддавати його в ремонт https://greentex.kiev.ua/printer-repair/ . Спочатку треба спробувати зробити повне очищення пристрою за допомогою спеціальних сервісних засобів.