Киев, ул. Большая Васильковская 132

Чому лазерний принтер забруднює папір?

Серед найбільш часто зустрічаються неприємностей у власників принтерів – забруднений папір. Причин цього може бути кілька, як і шляхів вирішення ситуації. Найбільш простий – звернутися до фахівців із сайту https://greentex.kiev.ua/ , які виконають усі необхідні роботи, після чого повернуть замовнику вже повністю справний пристрій. Але можна і спробувати впоратися самостійно або хоча б спробувати з’ясувати, чим викликана така поломка.

Більшість лазерних принтерів і функціональних пристроїв характеризуються подібними конструктивними особливостями і принципами роботи, що значно полегшує постановку «діагнозу» і «лікування» техніки.

Найбільш типова ситуація, при якій пристрій може забруднити папір – несправність картриджа. Якщо після заміни на свідомо якісну ситуацію нормалізувалася, то можна сміливо викидати старий розхідник або витратитися на його відновлення, залежно від того, який варіант здається раціональнішим.

Поширені несправності принтерів

Якщо ви з’ясували, що з картриджем все гаразд, значить, несправний саме принтер. Для того, щоб зрозуміти, у чому річ, необхідно провести специфічний “стоп-тест”. Доведеться зробити такі маніпуляції: відкрити кришку пристрою або вимкнути електроживлення безпосередньо, коли лист, що пішов на друк, розташовується безпосередньо під фотовалом картриджа, але поки не досяг вузла кріплення. Така маніпуляція дозволить унеможливити проблеми з піччю. Якщо в процесі перевірки виявилося, що бруду немає, то проблему швидше за все треба шукати у вузлі закріплення.

Також треба впевнитись, що в порядку тефлоновий вал або термоплівка. У випадку, якщо на них залишається тонер, що пригорів, або є пошкодження прямо на поверхні, то, мабуть, справа саме в цьому. Виною помарок на папері може бути не надто сильне нагрівання зазначених деталей. Дослідіть зовнішній вигляд та перевірте, з якою силою притискається датчик температури. На ньому також може утворюватися нагар від фарби. Проблема тоді вирішиться за допомогою простого чищення. Ще однією причиною забруднень паперу під час друку може бути відшарування оболонки гумового валу. Але непрофесіоналу не під силу виявити таку несправність звичайними методами. Фахівець розбере вузол кріплення і проведе необхідну діагностику.

Неправильно задані параметри паперу – ще одна можлива причина несправності, особливо якщо установки пристрою розраховані на тонкий папір, а користувач воліє користуватися щільним. Через це вузол закріплення може не отримувати достатньо прогріву, а тонер, що надходить, просто осяде на валику і буде бруднити папір. Іноді виною стає несправність електроніки апарату, але самостійно діагностувати та провести ремонт у такому разі точно не вдасться.

Якщо картридж несправний

У випадку, коли на папері з’являються повтори того самого зображення, можна сміливо говорити про проблеми з фотовалом, ракелем або зарядним роликом.

Горизонтальні темні смужки – наслідок пробою чи сколів фотовалу. Іноді така неприємність обумовлена поганим контактом ролика заряду. У цьому випадку проблему вирішить мастило бушинга струмопровідним складом.

Якщо йдеться про тонкі чорні вертикальні лінії, то варто звернути увагу на край ракеля – причина може бути у вибоїнах на ньому, оскільки саме в місцях з дефектами ракель просто не вважає фарбу з фотовалу. І тут допоможе лише заміна деталі.

Дозуюче лезо слід очистити від наростів тонера або повністю замінити, якщо виявляються тонкі непродруковані смужки на папері.

Якщо на листі виявляються хаотично розташовані крапки, то справа в підсипанні тонера. Важливо перевіряти стан магнітного валу та добірок фотовалу. Якщо вони пошкоджені, то потрібна або заміна окремих деталей або всього корпусу картриджа повністю.

Якщо весь фон має рівномірне затемнення або утворюється бруд по всьому аркушу, винен тонер поганої якості. Також може йтися про переповнений бункер для відпрацьованої фарби. Залежно від ситуації потрібно замінити тонер, або очистити бункер.

Чому важлива профілактика?

Оскільки друкувальна техніка потребує постійної уваги, потрібно проводити профілактичне обслуговування хоча б раз на місяць, особливо якщо принтером користуються часто і інтенсивно. Потрібно видаляти паперовий пил і залишки тонера, загалом же чистота багато в чому сприяє збільшенню експлуатаційного терміну будь-якого пристрою.