Киев, ул. Большая Васильковская 132

Чому лазерні принтери залишають на папері жовті крапки.

Якщо ви ніколи не помічали, що після друку на лазерному принтері на сторінках залишаються жовті крапки, вам варто скористатися збільшувальним склом і блакитним освітленням. У такому разі ви зможете розглянути незначні мітки, що розміщуються на відстані 2,5 мм між собою. Такий ефект спровокований не поломками фотобарабану, несправностями картриджа чи конструктивними недоліками – багато виробників принтерів цілеспрямовано передбачають таку функцію у своїй техніці. Фахівці сервісного центру Greentex розкажуть, навіщо це робиться та кому це потрібно.

Жовті мітки на сторінках містять 15-50 байт даних про модель друкуючого пристрою та дату друку.

Жовті позначки на сторінках – як вони виглядають

Мітки розмірами не більше 1 мм жело-білого відтінку займають не більше тисячної частини листа. А внаслідок незначної контрастності вони практично не помітні людському оку. Крапки розміщуються в кутах перетину ліній, розкреслених горизонтально та вертикально. Пристрої різних виробників друкують жовті мітки з певною специфікою, шифрують у них серію та модель принтера, дату та час друку з високою точністю.

Прилад для кодування – це мікросхема друкувального пристрою, розташована поблизу лазер-сканера. Крапки наносяться за мілісекунди до друку документів.

Такі мітки стають видно лише при 60-кратному збільшенні. Завдяки застосуванню світлодіодного спалаху блакитного відтінку точки стають помітними при 10-кратному збільшенні – вони набувають чорного кольору і чудово помітні на світлій поверхні.

При спробі деактивації нанесення міток це спровокує поломки друкувального пристрою.

Чому виробники вирішили наносити жовті мітки

Технологія маркування сторінок прихованими кодами була розроблена в США після винаходу кольорових пристроїв друку, які вимагали дорогих оригінальних картриджів. Продуктивні принтери з високою потужністю цілком могли стати конкурентами державного казначейства, яке займалося печаткою банкнот. На урядовому рівні розпочали боротьбу із шахраями, які друкували фальшиву національну валюту. А виробники Canon, Epson, HP, Ricoh, Xerox, які підтримали урядову ідею, отримали право продавати свою техніку на світовому ринку.

У такий спосіб держава отримала дієвий метод боротьби із виготовленням фальшивої валюти. Виявивши кожну нову партію фальшивок, співробітники ФБР направляли її на експертизу за допомогою спеціального обладнання, яке розкодувало нанесені мітки. Після цього фальшивки прямували до виробника принтерів, щоб визначити номер, дату виробництва та покупця техніки. На той момент лазерними принтерами користувалися лише юридичні особи через їхню дорожнечу, тому відстежити покупця не складало труднощів.

Серед найбільших виробників техніки лише бренд Samsung відмовився співпрацювати з урядом.

Для чого потрібне приховане маркування сторінок сьогодні

На даний момент кодування даних про дату та час друку документів може розглядатися як зазіхання на особисте життя та вступає у суперечність із пунктами закону про вільну інформацію. Більшість власників принтерів не раді, що на кожному надрукованому документі міститься така детальна інформація.

Але з іншого боку, як запевняють правоохоронці, ці дані виносяться на загальний огляд виключно в єдиному випадку – при скоєнні злочину власником принтера та необхідності пошуку доказів у вигляді зашифрованих міток.

Наразі ключове призначення жовтих точок – перешкоджання розповсюдженню контрафактної продукції та підробленню документації.

Не слід турбуватися, якщо детальний розгляд під збільшувальним склом не дає результату. Швидше за все, ваш лазерний принтер відноситься до категорії менш пильних пристроїв. Зараз багато виробників пропонують дешевші та спрощені моделі лазерних принтерів для побутового використання. Рекомендуємо відповідально ставитися до документів, які ви друкуєте на своєму пристрої, та не довіряти апарати особам, які можуть підозрюватися в скоєнні протизаконних дій.

Якщо ж принтер використовуєте лише ви та члени сім’ї, тоді вам не варто турбуватися. Нанесення прихованого маркування не впливає на якість друку, не призводить до необхідності більш частої заміни картриджа і не знижує продуктивність друкуючого пристрою.

Сервісний центр Greentex пропонує на своєму сайті https://greentex.kiev.ua/  ознайомитися з переліком послуг із заміни картриджів, ремонту принтерів будь-якої складності. Фахівці нададуть консультації з експлуатації лазерних принтерів, щоб продовжити термін служби.