Киев, ул. Большая Васильковская 132

Особливості заправлення картриджів

Кожному власнику принтера хочеться заощадити на друку, знизити витрати на обслуговуванні обладнання, особливо якщо принтером доводиться користуватися багато і часто. Сервісний центр, подробиці про який можна дізнатися на сайті https://greentex.kiev.ua/ , пропонує ряд способів та корисних порад для здешевлення друку та продовження терміну служби принтера:

  • придбання сумісного картриджа з такими ж характеристиками, як і оригінальний. Оскільки картридж виходить з ладу швидше за принтер, такий спосіб зможе продовжити його роботу. Якщо використовується принтер маловідомої фірми, дістати сумісний картридж проблематично. Перед придбанням друкувального пристрою слід продумати варіант доступності картриджів;
  • заправлення картриджів у профільних організаціях. Заправка картриджів лазерних чорно-білих принтерів добре зарекомендувала себе і найчастіше використовується. Якість чорно-білого друку залишається стабільно гарною навіть при 3-й або 4-й заправці. Якість кольорового друку лазерними принтерами зберігається при 2-й або 3-й заправці;
  • відновлення картриджів із заміною зношених його частин (фотобарабан, ракель тощо) новими. Для правильного ремонту принтера, крім заміни деталей, необхідно провести діагностику, що проблематично зробити самостійно. Досить часто необхідність заміни зношених деталей стає видно лише під час проведення діагностики.

Заправка картриджів, незважаючи на простоту, що здається, має свої нюанси. Для струменевих принтерів знадобиться спеціальне чорнило, для лазерних – барвник (тонер). Заправку струменевих принтерів необхідно робити якнайшвидше, щоб дюзи не забилися чорнилом, що згорнулося.

Лазерні картриджі можуть заправлятися по-різному. В одних конструкціях передбачено спеціальну пробку для тонера, інші необхідно розбирати, заправляти тонером, а потім збирати.

Заправка лазерних картриджів складається з кількох етапів:

  • розбирання виробу;
  • очищення картриджа і ємності від тонера, що залишився;
  • точне визначення кількості тонера;
  • збирання виробу з урахуванням особливостей конструкції.

Тонер – шкідливий для людини набір речовин, що містить канцероген. При заправці дотримуються найвищих заходів безпеки. Приміщення має бути добре провітрюваним. Порошок не повинен потрапити в дихальні шляхи та очі людини. Після проведення заправки фахівець повинен перевірити герметичність картриджа. Якість друку підтверджується тестом, що проводиться.

Самостійне заправлення лазерних картриджів може призвести до таких результатів: поява смуг, розмазування букв, зниження чіткості зображення. Це пов’язано з тим, що перед внесенням нового тонера необхідно обов’язково очистити картридж і вміст ємності від фарбуючої речовини, що залишилася. Самовільна заміна тонера може призвести до його потрапляння в друкарський пристрій, що обов’язково позначиться на його роботі незалежно від рівня виробника.

Варто зазначити, що заправка багатьох дешевих «кустарних» картриджів після їх вироблення неможлива в принципі, тому краще купувати оригінальні аналоги, вказані в інструкціях виробників.