Киев, ул. Большая Васильковская 132

Трішки історії про перший друкарському верстаті

В даний час навряд чи можна знайти такий офіс, в якому не використовувалася б різноманітна оргтехніка. Крім комп’ютерів, на яких, власне, ведеться вся діловодство, найнеобхіднішим обладнанням є друкарські пристрої. З їх допомогою можна роздрукувати цифрові документи на фізичних носіях, а саме папері. Тому таке обладнання, як принтери, використовується повсюдно. Багато приватних користувачів набувають сучасні МФУ для домашнього використання. Однак такі пристрої вимагають не тільки регулярного обслуговування, але і періодичної заміни чорнила. Наш Послуга заправки картриджів Greentex

пропонує всім свою допомогу не щодо зміни чорнила, а й з ремонтом лазерного і струменевого обладнання, а також установкою СНПЧ.

Цікаво, що найперша друкарська установка була винайдена ще в 1440 році  винахідником І. Гутенбергом з Німеччини. Надалі багато техніків та інженери доклали зусиль для розробки такого пристрою. Зараз можна сказати, що сучасний ринок також пропонує не останній варіант друку і ксерокса. Зрозуміло, що при нинішніх темпах розвитку технічних комп’ютерних пристроїв людство побачить ще багато найнеймовірніших відкриттів.

З уже знайомими нам друкарськими верстатами першого друкарського верстата німецького винахідника пов’язує один істотний нюанс – І. Гутенберг використовував в своєму апараті чорнило, до складу яких входило масло. Багато хто навіть не уявляють, що в даний час «чорне золото» використовується в якості складового елемента для
заправка картриджа
.

 

Відносно пристрою сучасних лазерних принтерів можна сказати, що зараз виробники сміливо використовують розробки вченого зі Сполучених Штатів Америки К. Карлсона, які стосуються фотопровідності напівпровідників. Дивно, що винахідник Карлсон раніше бив у двері багатьох компаній, намагаючись запропонувати свої ідеї по ксерографії, але безуспішно. Тільки в 1947 році компанія Haloid, розуміючи перспективність його роботи, викупила у вченого патент на його винахід. Таким чином, саме торгова марка Haloid Company стала першою з виробництва копіювальної техніки, завдяки чому отримала всесвітню популярність під назвою Xerox Corporation.

Перші пристрої, які вперше були використані для відображення зображень  рахунків-фактур, а також поштових марок, почали випускатися компанією IBM в 1975 році. Вони стали першими так званими друкарями. Слід зазначити, що за своїми виробничими і якісними характеристиками перші друкарські пристрої від IBM були нічим не гірше сучасного поліграфічного обладнання. Проте коштувало воно нечуваних грошей – 17 тисяч доларів.

Перше поліграфічне обладнання для серійного продажу надійшло в продаж в 1984 році. Це були струменеві принтери ThinkJet. Тоді ж виробник також почав продавати перші лазерні моделі принтерів під назвою LaserJet. Завдяки обладнанню для лазерного друку прибуток компанії була збільшена більш ніж удвічі всього за один рік продажів.

 

Дуже примітним фактом є те, що на території Росії протягом 15 років діяв закон, який зобов’язував всіх власників кольорових принтерів в обов’язковому порядку реєструвати свою поліграфічну техніку в поліції. Правоохоронці склали спеціальні списки, в яких громадяни вказували тих людей, які могли користуватися такими друкарськими машинами. Вся документація про принтери повинна була зберігатися в спеціальних сейфах, і за таке обладнання відповідала певна людина. Крім того, існували журнали, в яких вказувалися друковані документи, а приміщення, в якому знаходився принтер, довелося обладнати сигналізацією Тільки в 2009 році цей закон втратив силу.