Киев, ул. Большая Васильковская 132

Лазерний друк та інші пристрої

Зараз, мабуть, немає жодної людини, яка б не знала слова «ксерокс». А тим, хто не знає і питає, зазвичай пояснюють, що «ксерокс» – це ксерокс. Спробуємо розібратися.
 
За загальнодоступними даними, корпорація Xerox – американська компанія, один зі світових лідерів з виробництва копіювальних апаратів, друкарських пристроїв і технологій друку. Копіювальні апарати саме цього виробника вперше потрапили на територію колишнього СРСР, давши назву всім пристроям цього типу довгий час. З них ми і почнемо нашу коротку освітню програму з пристроїв лазерного друку.
 
Ксерокс (ксерокс)  – пристрій для отримання копій зображень, текстових документів, фотографій. Механізм дії ксерокса, як і в лазерному принтері, заснований на принципі електрографії. Копіювальні апарати діляться за багатьма характеристиками, в залежності від потреб споживача, наприклад: продуктивність, швидкість, формат та інші. Копіювальні апарати, як і принтери, бувають чорно-білими і кольоровими. Витратні матеріали – це картриджі з тонером, які можна заправляти (за винятком деяких типів копіювальних апаратів, в яких використовується термоструменевий метод друку).
 
Принтер  пристрій призначений для отримання зображення на носії (папір, плівка…) з електронної форми. Принтери працюють з відносно невеликими тиражами (до декількох сотень) – для великих тиражів використовується спеціальне друкарське обладнання. Основною відмінністю і перевагою принтера раніше було те, що для створення зображення не потрібні були прес-форми. Лазерні принтери працюють за тим же принципом, що і копіювальні апарати, і використовують однотипні витратні матеріали (картриджі з тонером). Ще одна відмінність принтерів від копіювальних апаратів і сканерів полягає в тому, що вони є периферійними пристроями, які вимагають підключення до комп’ютера або іншого джерела електронних зображень.
 
Сканер  –  пристрій, який зчитує зображення і перетворює його в цифровий (електронний) формат. Сканери використовують лазерний промінь протилежним чином, ніж принтери і копіювальні апарати.
 
МФУ (багатофункціональний пристрій)  являє собою агрегат, який поєднує в собі функції копіювального апарату, принтера, сканера. Працює з тими ж витратними матеріалами, що і попередні типи друкуючих пристроїв. Завдяки своїй універсальності він споживає ці самі матеріали набагато швидше, тому вимагає більш частої заправки або відновлення.
 
Існує думка, що краще купувати пристрій, який має один напрямок діяльності. Навряд чи все так вузько. Ми думаємо, що тут головне, щоб все працювало.