Киев, ул. Большая Васильковская 132

Лазерний принтер маже папір: як виправити?

Кожен щасливий власник принтера або БФП хоча б раз у житті відчував гіркоту розчарування, коли помічав, що пристрій почав бруднити папір. Та й як тут не сумувати, якщо якість друку пірнула на дно.

Причин такої поведінки принтера може бути безліч – кожну з них ми розглянемо.

А ось популярних рішень лише два:

 1. Звернутись до нас. Не встигнете допити чай, як прийде кур’єр і понесе принтер у країну Ремонт. Дефект швидко виявимо і так само швидко виправимо.
 2. Спробувати самостійно знайти поломку, а потім виправити. Це весело та захоплююче, якщо любите колупатися в техніці. Можливо, похвалитесь набутим навичкою перед товаришами і заощадите копійчину. Пам’ятайте: якщо щось піде не так, то завжди є перший варіант.

Список можливих причин

Перед тим, як приступити до діагностики, пам’ятайте: пошук і лікування несправностей будуть приблизно однакові для принтерів і МФУ виготовлених різними фірмами. Вони мають схожу конструкцію та принципи роботи, чим сильно спрощують завдання.

Дефекти та поломки принтера

Одна з причин мажучого сліду на папері: несправний принтер. Перевіряється пристрій “стоп-тестом”.
Відкрийте кришку та запустіть пристрій на друк. Коли паперовий аркуш зайде під фотовал, відключіть живлення. Переконайтеся, що папір пройшов OPC, але у вузол закріплення не став. Лист чистий? Якщо так, то брудниться він у вузлі, що закріплює. Де саме – з’ясовуємо досвідченим шляхом.

 • Діагностика термоплівки та тефлонового валу. Сколи, тріщини та заломи не повинні знаходитися на поверхні термоплівки. Як і скупчення фарби, що пригоріла. Якщо є – зчищайте спеціальним розчинником. Інша популярна причина: погане нагрівання тефлонового валу. Переконайтеся, що датчик, що стежить за температурою валу, щільно притиснутий. Уважно огляньте деталь: якщо датчик буде забруднено горілою фарбою – зчищайте розчинником.
 • Перевірка гумового валика. Однією із причин брудного друку може стати несправність гумового валика: відшарування оболонки. Дефект виявити непросто, доведеться розібрати весь вузол закріплення.
 • Неправильні параметри принтера. Уявіть: у налаштуваннях ви вказали тонкий папір, а для друку використовуєте високощільний. Вузол закріплення не зможе належним чином прогріватися, тонер не запечеться. Як результат: бруд на папері.
 • Проблеми із електронікою принтера.  Не намагайтеся самостійно розібратися із цією поломкою.  Залишіть заявку,  ми швидко та якісно відремонтуємо принтер.

Несправності картриджа

Почнемо з очевидних поломок, усунути які не складе труднощів. Замініть картридж іншим, який повністю виправлено. Принтер більше не бруднить папір, почав нормально працювати? Добре, отже, проблема була у картриджі. Купуйте новий, а цей несіть сюди,  ми подаруємо йому друге життя.

Дух авантюризму ще не згас? Тоді дізнайтеся, що саме вийшло з ладу. Те, що буде далі – дуже схоже на криміналістику: по лініях на папері можна скласти «потрет» поломки.

 • Горизонтально розташовані чорні лінії. Причиною будуть сколи, потріскані або пробою фотовалу. Якщо він цілий, але горизонтальні лінії наполегливо з’являються на папері – справа в слабкому контакті PRC. Як лікувати: бушинг (bushing) зарядного ролика змащується струмопровідним мастилом.
 • Зображення повторюється. Можливі причини: несправність зарядного ролика (PRC) або поломка фотовалу (OPC). Неправильно повернутий ракельний ніж (wiper blade) залишить такий самий «почерк» на папері.
 • Погано продруковані вертикальні лінії. Причина: нашарування горілої фарби на лезі-дозаторі (doctor blade). Як лікувати: розчинником зчистіть тонер, що запекся, або змініть doctor b
 • Чорні крапки, випадково розкидані по аркушу . Причина: тонер з бункера з новою фарбою або відпрацюванням. Оцініть стан добірок фотовалу (recovery blade) та магнітного валу (sealing blade). Якщо несправність підтвердиться, змінюйте їх або весь корпус картриджа.
 • Поступово забруднений лист. Перевірте бункер, в якому знаходиться відпрацювання тонера (waste bin): ймовірно, він переповнений і потребує очищення. Друга можлива причина: низька якість тонера. Просто замініть його.

  Профілактика – найкраща боротьба з поломками

  Пам’ятайте, що принтери – техніка, яка любить дбайливе ставлення. Не забувайте про профілактику, регулярно перевіряйте налаштування, заправляйте картридж за інструкцією. В апараті не повинно бути залишків тонера і паперового пилу, інакше в одну жахливу мить принтер вийде з ладу. Чистий апарат працюватиме довго та якісно.