Киев, ул. Большая Васильковская 132

Як захистити вал принтера від поломок?

Тефлоновий вал – елемент принтера, який нагріває папір з тонером, що вже нанесений на його поверхню. Саме цей вузол забезпечує закріплення тонера (або запікання) на аркуші. Елемент покритий тонким шаром тефлону – матеріалу, який унеможливлює пригорання тонера до вузла.

Багато власників пристрою навіть не замислюються над його конструкцією та складом, поки техніка не виходить з ладу, їй не потрібно  ремонт .

Особливості роботи тефлонового валу

Після надсилання сторінки не друк елемент розігрівається до 160-180 градусів, але деякі апарати не мають такого компонента. Замість нього тут встановлено термоплівку. Така конструкція характерна для принтерів марок Canon та HP.

Переносить зображення на паперову поверхню за певним принципом:

  • папір пристрій виймає із спеціального лотка;
  • на лист наносить тонер фотобарабан;
  • притискний та тефлоновий вал затискають папір, щоб потім останнім нагрів його та прокрутив, зафіксувавши тонер у заданому порядку.

Далі лист виводиться з принтера з готовим зображенням. Якість роботи всього пристрою багато в чому визначається температурою та тиском, а також часом впливу на аркуш із тонером.

Якщо вузол працює некоректно, тонер у майбутньому обсипатиметься, прилипатиме до рук або фіксуватиметься в неправильному порядку (що спотворює дані, що виводяться на друк).

Головні причини поломок

Найчастіше причиною несправностей стає неякісний тонер. Невідповідним тонером часто потрібен інший час друку, змінюється і температурний вплив на папір, але пристрій не налаштований. Однак це не єдина причина поломки тефлонового валу, серед інших:

  • Перегрівання. Якщо перегріти елемент, тонер розмажеться по валу, а потім потрапить чорними або кольоровими плямами на папір. Якщо пристрій недостатньо прогрівається, тонер не фіксується на аркуші, а потім обсипається або залишається на папері. Але небезпечніше те, що бруд обсипається ще в процесі друкування, забруднюючи та виводячи з ладу сусідні деталі.
  • Використання неоригінального валу. Якщо встановити принтер невідповідний вал, весь пристрій працюватиме некоректно.
  • Дефекти на поверхні. Надмірне зношування і механічне пошкодження псують вузол, що негативно позначиться на друку.

У будь-якому із зазначених випадків знадобиться діагностика пристрою, пошук несправності та ремонт, для чого  замовляють допомогу  досвідчених майстрів.

Майстри також заправляють принтери, використовуючи тільки якісні та відповідні для певної моделі тонера.

Правила догляду

Щоб продовжити термін експлуатації пристрою, необхідно його обслуговувати, чистити і своєчасно змінювати деталі, що зносилися. Самостійно виконувати таку роботу не зможе недосвідчена людина. Дилетантська робота призводить до того, що деталі деформуються чи ламаються, чого допускають професіонали.

Важливо профілактичний огляд та очищення виконувати періодично. Нагрівається елемент здатний збирати сміття за принципом снігової грудки. Чим більше бруду вже нанесено на поверхню, тим більше з’явиться новим або налипне тонера.

Процедура очищення поверхні полягає в тому, щоб своєчасно видаляти тонер або сміття з поверхні тефлонової. Працювати необхідно акуратно, використовуючи спеціальні серветки, просочені безпечним складом для видалення плям та бруду.