Киев, ул. Большая Васильковская 132

Як запустить самостійно принтер після тривалого простою

Система безперервної безперебійної подачі чорнила для принтера (СНПЧ) дозволяє ефективно економити кошти при купівлі витратних матеріалів цієї техніки. Система відрізняється великою практичністю, тому набула широкої популярності серед користувачів. Ремонт принтерів, обладнаних ними, найчастіше стає необхідним після впровадження бульбашок повітря в картридж та його шлейфи. Дефект виникає після тривалого простою в роботі пристрою.

Причини несправності

Впровадження газових бульбашок усередину системи обумовлено застоєм чорнила та випаровуванням рідини. При постійному використанні принтера та рівномірному витраті чорнила, газ, що утворився, випаровується рівномірно і поступово залишає систему. Якщо принтер тривалий час простоює, він накопичується у всіх трубочках і перешкоджає наповненню чорнилом друкуючої головки, що робить друк неможливим.

Прості прийоми для вирішення проблеми

Щоб ліквідувати поломку, часто досить просто вручну прокачати всю систему подачі чорнила. З практики багатьох користувачів, які самостійно намагалися усунути цей дефект, відомо, що не завжди це допомагає, тому слід розглянути й інші причини поломки.

При неодноразових спробах, зроблених звичайними користувачами, автоматично прочистити систему подачі фарби від газових бульбашок, вони потрапляють усередину картриджа. Потім вже дуже важко витягти газ із нього. Це стає причиною серйозної поломки. Причому ефект накопичення повітряних бульбашок підсумовується за великої кількості спроб. У цьому випадку ліквідувати бульбашки допоможе лише ручне прокачування СНПЧ.

Для цього слід приготувати пристрої:

 • папір;
 • шприц на двадцять кубиків;
 • клейонка;
 • латексні рукавички;
 • більше серветок.

Спочатку на принтері слід встановити режим заміни картриджа. Потім дочекатись, коли вийде головка для друку. Від’єднайте пристрій від мережі та дістаньте СНПЧ. На поверхню столу треба постелити клейонку, підготувати кілька серветок, одягнути на руки рукавички.

Етапи ремонту

Головне при ручному прокачуванні, дотриматися правильної послідовності дій.

Алгоритм дій складається з дій:

 1. Починати продування можна з будь-якого крайнього контейнера для чорнила. З нього треба витягти фільтр, закупорити отвір гумовою пробкою.
 2. Слід відкрити заправний отвір, розгорнути соплом догори. У нього треба ввести шприц зі знятою голкою. Потім, наскільки це можливо, висмоктувати повітря. Всі бульбашки у прозорому контейнері добре видно. Потрібно їх видалити якнайбільше, поступово переміщуючи цю ємність. Повертайте контейнер так, щоб бульбашка газу перемістилася якомога ближче до сопла. Потім його слід висмоктати разом із частиною чорнила.
 3. Якщо тубу шприца набереться багато фарби, її потрібно повернути в контейнер. При цьому треба якомога обережніше вводити чорнило назад, не запускаючи в ємність СНПЧ газові бульбашки.
 4. Цю процедуру слід повторювати двічі чи тричі. Після цього треба витягнути шприц, одразу туго закрити отвір для заправки. Потім відкрити повітряний отвір і швидко встановити фільтр.

Дотримуючись цього порядку, проведіть прокачування кожної ємності пристрою.

Запуск принтера після ремонту

Після остаточного відкачування бульбашок газу із системи СНПЧ важливо обережно встановити її на місце. Після того, як це зроблено, слід підключити живлення та запустити принтер. Потім вмикається автоматична система прочищення головки. Після цієї процедури слід провести тестовий друк. Вона, як правило, здійснюється успішно.

Порядок дій, якщо пробна сторінка змастилася, наступний:

 1. Слід повторно запустити автоматичне прочищення головки.
 2. Якщо дія не допомогла, спочатку дайте вистояти добу. Це потрібно зробити, щоб фарба повністю просочилася через дюзи. При простої фарби в принтері часто підсихає.
 3. Після цього повторіть пробний друк.

Зазвичай всі ці заходи допомагають запустити принтер після тривалого простою. Якщо всі ці заходи не допомогли, апарату необхідне професійне промивання. Самостійно її не треба робити. Якщо рідина потрапить на електричні компоненти апарата, він зламається. Для якісного промивання СНПЧ звертайтесь сюди: https://greentex.kiev.ua/