Киев, ул. Большая Васильковская 132

Як вибрати фотопапір

Для друку фотографій використовується спеціальний папір. Вона багатьом відрізняється від стандартного офісного паперу, і призначається саме для друку фотографій. Перед тим, як вибрати фотопапір для друкарського пристрою, потрібно знати його особливості.

Чорнило, що використовується в струминних принтерах, просочують паперовий носій, проникаючи вглиб листа (іноді й продруковуються на звороті). При роздруківці фотографій поверхня листа покривається чорнилом повністю, він промокає наскрізь, деформується і вимагає тривалого висихання.

Але навіть після того, як лист висохне повністю, він не набуде початкової форми (не стане рівним). Виходячи з цього, отримати високоякісне зображення дозволяє лише спеціально створений для цього фотопапір.

Папір для фото, його характеристики

Як вибрати фотопапір для принтера, щоб вона підійшла до друкарського пристрою та дозволила отримати якісне зображення? Розглянемо основні її характеристики. Вони зазначаються виробниками на упаковці. Серед основних:

 • показник густини;

 • покриття;

 • вага.

Для фотопаперу, на відміну від звичайного офісного, характерна наявність кількох шарів. Зазвичай їх 3, але кількість може бути й більшою. Число шарів може перевищувати 10, що дозволяє друкувати високоякісні художні матеріали. 

Різновиди паперу для друку фото

Вибір фотопаперу залежить від того, які фотографії хочеться отримати – з глянсовою чи матовою поверхнею. 

Фотопапір матовий

Вона є найбільш простою та доступною за вартістю, і вважається універсальним варіантом. Її використовують із чорнилом різних видів:

 • сублімаційними;

 • пігментними;

 • водорозчинними;

 • іншими.

За рахунок наявності водонепроникного шару чорнило не проникають наскрізь, тому лист не деформується. Завдяки шорсткості верхнього покриття невеликі пошкодження від чорнила відбитки пальців не помітні, а роздруковане зображення відрізняється високою якістю.

Глянцевий фотопапір

Папір для фотодруку цього типу має на поверхні додатковий глянсовий шар. Для глянцевого паперу характерні:

 • гладкість;

 • блиск;

 • гарне відображення світла.

У роздрукованих на цьому папері фотографій чудова яскравість, яка зберігається протягом тривалого періоду. Відрізняється глянсовий папір товщиною підкладки та ступенем білизни.

Затребуваним для напівпрофесійного друку є напівглянсовий папір. У неї приглушений блиск, різкі відблиски відсутні, також вона стійка до пошкоджень механічного характеру.

Фотопапір мікропористий

Своїм виглядом цей папір має схожість із матовим. До пористого шару, що адсорбує, чорнило проникає швидко, що сприяє зниженню часу на процес висихання надрукованих фотоматеріалів. Для запобігання вицвітання та руйнування барвника часто такий папір покривається додатковим захисним шаром.

Крім цих видів існує й інший фотопапір – атласний, сатиновий, шовковий, 

матово-шовковиста.

Розмір паперу для фотодруку

Виходячи з призначення, фотопапір представлений різними розмірами:

 • для домашнього використання підійде формат А5, А6;

 • для офісів та невеликих фотоательє застосуємо формат А3, А4;

 • для рекламних агентств або міні друкарень ідеальним варіантом вважається рулонний фотопапір.

Вибір типу фотопаперу залежить від параметрів друку. 

Великий вибір фотопапір від кращих виробників представлений на сайті Greentex. За доступною ціною продукція високої якості.