Киев, ул. Большая Васильковская 132

Як впливає кількість заправок картриджа на тривалість його служби

Скільки саме прослужить картридж у принтері, залежить зовсім не від кількості надрукованих з його допомогою аркушів паперу, як прийнято думати. Головне тут – скільки обертів їм пророблено. Та й кількість заправок картриджів не може вплинути на цей показник. Але в побуті техніків різних мастей немає терміну «обіг фотобарабану», та й вважати їх число нікому на думку не спадає. Тому й говорять про кількість надрукованих сторінок.

 

 

Як правило, фотобарабан розрахований на 10-30 тисяч роздрукованих сторінок. І такий розкид невипадковий, адже кінцева цифра залежить від багатьох чинників. Серед них:

  • Якість та своєчасність виконаних заправок картриджів. Якщо процедури проводяться без дотримання ключових технічних вимог, термін роботи фотовалу помітно скорочується, а відновлювати картридж доведеться куди раніше.
  • Частота заправки картриджа. Тонер витрачається швидше, якщо через принтер проходять зображення та щільний текст. Але фотовал тоді майже не задіється. Але якщо роздруковувати сторінки з малою кількістю тексту або напівпорожні, то фотобарабан потребуватиме заміни.
  • Частота увімкнення принтера. Перед тим, як почати виконувати свої функції повноцінно, принтер повинен пройти повноцінну підготовку. Усі дзижчання та потріскування – необхідна робота перед печаткою. І вона теж зменшує ресурс роботи фотобарабану, оскільки перед стартом той завжди кілька разів прокручується.
  • Якість паперу для друку. Не зрячи на упаковках паперу пишуть її характеристики. Неправильно підібрані розхідники здатні зменшити термін служби фотобарабану. Товщина, густина, фактурність та інші показники повинні вибиратися ретельно.

Кількість виконаних заправок картриджа принтера – не єдиний і точно не найголовніший фактор, який може впливати на ресурс фотовалу. Якщо дотримані всі сприятливі умови, правильно підібраний папір і принтер регулярно отримує пропорційне навантаження, то навіть кілька десятків повторних заправок не означатимуть для нього загибель. Але якщо господар байдуже ставиться до свого пристрою, то велика ймовірність, що картридж впаде смертю хоробрих ще до того, як буде закінчено оригінальний тонер.

Професійна заправка картриджів, своєчасна заміна деталей, що вийшли з ладу, профілактичне обслуговування, використання відповідного паперу високої якості, відсутність частих перезавантажень допоможуть продовжити жити картриджу, фотовалу та іншим елементам пристрою, що вимагають у звичайних випадках чималих фінансових вкладень для свого ремонту.