Киев, ул. Большая Васильковская 132

Як вибирати папір для друку в офісі

Купуючи папір в офіс у великій кількості мало хто звертає увагу на якість: на упаковці написано, що папір призначений для друку на принтері, і це основний параметр для покупця. А не заважає знати, що є суттєва різниця між виробниками. При правильному доборі типу аркушів важливо враховувати тип друку та тип принтера. Та й умови навколишнього середовища не варто забувати: підвищена вологість, спекотне повітря можуть негативно вплинути на деякі властивості паперу.

У паперу є поділ за класами

Залежно від кольору, густини, вологості папір відноситься до одного з трьох основних класів.

Наприклад, фінансова звітність вимагає для виведення на друк якісної, приємної для зорового сприйняття паперової поверхні, що гармонує з першосортним чорнилом і  ефективною заправкою  картриджа, а роздрукувати чеки або квитанції можна на простенькому, зовсім сірому листку.

Папір класу С  призначена для невеликих обсягів друку у повсякденній роботі. Ця категорія має невисоку вартість та широкий вибір. Для великих друкованих праць, наприклад, друкарських, якість такого матеріалу не підійде. Офісна діяльність і більшість моделей друкувальних пристроїв чудово сприймають цей варіант паперових носіїв.

Аркуші класу В  рекомендується використовувати при значних обсягах документообігу або високошвидкісного та двостороннього друку. Така категорія оптимальна для середніх та великих установ, оснащених високошвидкісними сучасними принтерами.

Призначення паперу класу А  – Кольорові лазерні принтери або монохромний друк з бездоганною якістю. Матеріал має підвищену щільність, глянсову чи матову поверхню. Категорія А та нові види паперу класу В конкурують один з одним у якісності та затребуваності.

Зовнішні характеристики

Конфігурація паперу відрізняється чіткістю зрізів краю і загальною геометрією листів. У якісного паперу відсутні брудні або нерівні зрізи, задирки, сторонні вкраплення структури. Якщо це не врахувати при використанні матеріалу, під час друку листки прилипатимуть один до одного, можуть «зажуватися», зам’ятися, порушити роботу обладнання, що вимагатиме. ремонту оргтехніки .

Окрім іншого, папір характеризується кольором. Ступінь білизни визначають у відсотковому співвідношенні. 100% білий колір існує тільки в ідеальному уявленні, але до нього прагнуть друкувати складні зображення. Категорія А біла майже на 98%, усередині категорій В та С відмінність не перевищує 2%, що візуально майже не помітно. Випускається і зовсім дешевий папір – сіра, сіро-жовта.

Найважливіший параметр – вологість: при низькій найменша залежність геометричних даних та якості паперу від температури навколишнього середовища. Нормальна вологість не веде до скручування аркуша та зміни розмірів під час друкування. Нормою в офісній роботі вважають вологість паперу 4,5%, для зберігання необхідно вибирати сухі місця, щоби цей відсоток не підвищився.

І ще такими важливими характеристиками відрізняється папір: щільністю та форматом. У повсякденній офісній роботі достатньо листів щільністю 80г/кв.м, в категорії А зустрічається щільність 280 г/кв.м. Розмір друкованих аркушів А3, А4, А5, В1 та інших представлений на зображенні: