Киев, ул. Большая Васильковская 132

Як знизити ціну друку: поради щодо вибору та обслуговування друкувальних пристроїв

Багато людей, які збираються придбати принтер або багатофункціональний пристрій, неодмінно бажають мати досить якісний і продуктивний прилад, який вимагатиме від них мінімальних витрат. В умовах сучасного ринку, що представляє аудиторії масу моделей пристроїв, підібрати оптимальний для себе варіант не так вже й складно. Проте, вже після вигідної, як здавалося спочатку, купівлі техніки часто приходить розуміння, що реальні витрати на експлуатацію апаратів помітно перевищуватимуть очікувані. Це зумовлено тим, що споживачі, намагаючись прорахувати майбутні витрати на принтер, беруть до уваги лише його ціну, не звертаючи уваги на вартість його обслуговування, яке буде потрібно періодично.

Щоб допомогти нашим читачам більш точно і достовірно подати їх витрати на придбання та використання друкувальної техніки, а отже, і собівартість їх друку, ми розглянемо основні статті витрат. На основі їх аналізу ми наведемо рекомендації щодо зниження собівартості друку на власному пристрої.

Характеристики робочого ресурсу

Під час розробки виробником будь-якого друкуючого пристрою точно визначається його робочий ресурс. Його величину визначають у ході спеціальних випробувань та вказують у технічній документації. Робочий ресурс апарату визначає і його важливі властивості, які мають значення для підрахунку собівартості друку. Це:

  • рекомендований постачальником обсяг роботи на місяць. Найбільш дешеві апарати сьогодні мають цей показник, що дорівнює ємності 1 картриджа. Знаючи цей параметр, його значення варто помножити на 60. Підсумок обчислення буде показником штатного завантаження апарата, з яким він повинен справлятися без особливих проблем щодня. Заданий обсяг роботи прилад, якщо він якісний, легко зможе виконувати протягом 5 років часу, що визначається як експлуатаційний мінімум.
  • найвищий допустимий обсяг роботи на місяць. Під цими словами розуміється максимальна кількість операцій, які пристрій здатний витримувати без появи ризиків його стану. У цьому мається на увазі, що випробування прилад проходитиме який завжди, і лише періодично. Найчастіше аналізований показник удвічі перевищує рекомендовану норму робіт.
  • пікове навантаження. Цей показник – досить умовний, проте він також згадується в документах і, наприклад, на офіційних презентаціях обладнання. Кожен користувач розуміє, що, відчуваючи максимально можливі продовження роботи навантаження, техніка швидко зношується і ламається. На цей показник не варто звертати особливу увагу.

Вивчивши перші 2 характеристики приладів, можна за ними вибрати насправді підходящий для себе, що покриває всі потреби покупця у пресі, але не надто потужний принтер. Таким чином вдасться уникнути непотрібних витрат на дорожче регулярне обслуговування продуктивного апарату, всі можливості якого не використовуються.

Сумісні витратні матеріали

Протягом усього терміну користування принтером зберігатиметься необхідність у періодичній купівлі витратних матеріалів до нього – картриджів. Вона вимагатиме серйозних витрат, адже новий комплект картриджів найчастіше за своєю ціною можна порівняти з новим апаратом. Виходить, навіть недорогий пристрій стає не надто вигідним придбанням, якщо до нього постійно доведеться докуповувати дорогі комплектуючі. Чи можна щось зробити із цим для зниження витрат на друк? Звісно так. Перш за все потрібно правильно підібрати тип самого принтера. Його розхідники можуть мати конструкції двох різних типів. Перший передбачає наявність цілісних принт-картриджів. Вони дозволяють приладу краще впоратися з високими навантаженнями, але потребують порівняно частого поповнення запасу тонера. Тому вартість друку з такою технікою вища. Апарати з таким пристроєм вигідніші тим, хто планує одночасно друкувати у великих обсягах. Другий тип розхідників – це тонер-картридж та фотобарабан у формі окремих деталей. З ними друк відразу дешевший, але цю різницю може перекрити необхідність з часом замінити фотобарабан.

Ще 2 перевірені шляхи економії на роботі принтера – це знаходження варіантів (якщо вони є) використання для заміни картриджів дешевшою сумісною з приладом марки, а також – вибір пристрою, розхідники якого можна перезаправляти. Останній варіант найвигідніший – він дозволяє заощаджувати в більш ніж десятки разів.

Заміна деталей, що зношуються

Як і багато інших апаратів, друкувальна техніка періодично потребує заміни деяких типів комплектуючих. Валики, шестерні, нагрівальні елементи та інші деталі принтерів доведеться змінювати протягом років експлуатації – не завжди часто, але все ж таки неминуче. Ціна нових деталей та їх заміни грамотним майстром також впливає на собівартість користування пристроєм.

Сервісне обслуговування

Заходи сервісного обслуговування періодично стають необхідними під час роботи принтера. Щоб маніпуляції з налаштування, діагностики стану, чищення, мастила апарату не призвели до шкоди, проводити їх мають кваліфіковані спеціалісти. Безумовно, грошові витрати на їхню роботу будуть, але вони зрештою дозволять приладу пропрацювати набагато довше, тим самим знижуючи витрати за весь період експлуатації.

Як бачимо, економити на пресі не так просто, як багато хто думає. Щоб реально знизити свої витрати, варто виважено підходити до купівлі та обслуговування свого обладнання. Спеціалісти сервісного центру Greentex, з якими можна зв’язатись на сайті фірми https://greentex.kiev.ua/  , допомагають усім бажаючих підібрати оптимальний за вартістю спосіб друку. Вони консультують з питання вибору пристрою, якісно проводять його техобслуговування, ремонт, а також повторне заправлення картриджів усіх популярних моделей, підбір та продаж нових таких комплектуючих, сумісних з приладом клієнта.