Киев, ул. Большая Васильковская 132

Як знизити вартість друку та володіння принтером?

Усі господарі друкувальних пристроїв періодично стикаються з необхідністю їх технічного обслуговування, придбання та заміни витратних матеріалів. Це стосується як багатофункціональних офісних апаратів, так і домашніх лазерних чи струменевих принтерів.

Величина витрат на підтримку друкувальної техніки у робочому стані складається з наступних показників:

  • собівартість друку;
  • вартість володіння друкуючим пристроєм.

Розглянемо, у чому суть даних показників і яким чином можна досягти їх зниження.

Вартість володіння

Під вартістю володіння друкуючим пристроєм розуміється загальна грошова сума, яка необхідна кінцевому споживачеві, щоб купити апарат і потім підтримувати його в робочому стані. Вона складається з наступних частин:

  • ціни пристрою;
  • витрат на ремонт та технічне обслуговування апарату;
  • вартості друку, що дорівнює собівартості одного екземпляра помноженої на середню кількість надрукованих за весь час експлуатації апарату екземплярів.

Для розрахунку собівартості кожного надрукованого екземпляра (сторінки формату А4) вартість картриджа поділяють на його робочий ресурс. У разі кольорових принтерів враховується вартість та ресурси всіх чотирьох картриджів. Крім витратних матеріалів при розрахунку собівартості одного екземпляра можуть враховувати вартість деталей апарату, що зношуються, наприклад, роликів переносу.

Природно, що левову частку витрат на обслуговування друкарської техніки складає регулярне придбання нових картриджів. Виробники пристроїв рекомендують використовувати лише фірмові вироби, але ціна на них досить висока та відчутно б’є по гаманцю.

Чому так відбувається? Вся річ у жорсткій конкуренції фірм-виробників. Щоб залучити покупців, вони часто занижують ціни на самі принтери, продаючи їх за ціною, нижчою від собівартості. А потім компенсують це, змушуючи нових власників техніки купувати у них дорогі витратні матеріали протягом тривалого терміну експлуатації пристрою.

Способи зниження собівартості друку

На щастя власників ксероксів, принтерів та багатофункціональних пристроїв на ринку витратних матеріалів для друкарської техніки діє безліч компаній, що пропонують дві альтернативи купівлі дорогих фірмових розхідників:

  • використання неоригінальних картриджів, сумісних з вашою технікою;
  • Заправка використаного картриджа новим чорнилом або тонерним порошком.

Розглянемо докладніше, що дає кожен із цих способів.

Придбання сумісних картриджів

Є чимало перевірених сторонніх фірм, що спеціалізуються на виробництві друкуючих картриджів під різні моделі лазерної та струминної техніки. Їх використання не погіршить якість друку, а її собівартість знизиться на 30-40% порівняно з використанням фірмових витратних матеріалів.

Заправка використаного картриджа

Мабуть найефективніший спосіб зниження вартості друку та, відповідно, вартості володіння принтером – звернутися до сервісного центру https://greentex.kiev.ua/  для повторного заправлення спустошеного картриджа. В результаті ви отримуєте свій картридж, якому повернено вихідний робочий ресурс. Процедуру можна повторювати багаторазово як лазерних, так струменевих принтерів.

Розібравши порожній тонер-блок, майстер очищає його, потім оглядає та при необхідності замінює зношені деталі. Потім усередину засипається необхідну кількість тонерного порошку високої якості. Зібраний картридж тестується та повертається власнику. Така сервісна процедура обійдеться більш ніж у два рази дешевше за покупку нового фірмового розхідника.

Не забувайте, що не варто намагатись заправити картридж самостійно. Це може спричинити видиме погіршення якості друку, призвести до поломки картриджа або всього пристрою. Набагато правильніше звернутися до кваліфікованих спеціалістів, які мають відповідні навички та інструменти для виконання всіх необхідних маніпуляцій.