Киев, ул. Большая Васильковская 132

Як правильно вибрати папір для принтерів, які види бувають

Вибираючи папір для принтера в офіс, людей рідко цікавить щось, крім його вартості. На думку більшості закупників, офісний папір має бути білим, на цьому всі його важливі характеристики закінчуються. Такий підхід її до вибору – груба помилка, може зіпсуватися принтер.

Різновиди листів треба вибирати, орієнтуючись на таке:

  • тип друкувального пристрою;
  • що на ній друкуватимуть;
  • параметри довкілля (температура, вологість).

Насправді ці паперові вироби мають безліч характеристик, які слід враховувати при покупці.

Різновиди паперу для друку

За вологістю, щільністю та кольором виділяють три основні різновиди.

Вони бувають такі:

  1. Клас класу призначений для друку на кольоровому лазерному принтері. Ще її воліють використовувати для чорно-білого друку, коли потрібна найвища якість. Від інших видів її вирізняє висока щільність. Випускають її глянцевий і матовий різновиди.
  2. «В» клас частіше за інших видів застосовується для масового споживання. На цих аркушах можливий двосторонній друк, можна надрукувати великий обсяг документації на високій швидкості. Її купують зазвичай для офісів, оснащених сучасними високошвидкісними принтерами.
  3. «С» клас відрізняється доступною ціною та широким асортиментом. Її доцільно застосовувати за невеликих обсягів друку в організації. Підходить для більшості видів поліграфічної апаратури в офісах, але для друкарень вона непридатна.

Незважаючи на те, що офісний папір має певні характеристики, його вибирають швидше за призначенням і тим, як він виглядає. Звіти до податкової інспекції друкують на дорогому, якісному папері, а квитанції та чеки на сірому, дешевому.

Характеристики зовнішнього вигляду листів

Пріоритетну увагу при виборі офісного паперу слід звернути на розмір, геометрію листа та чіткість зрізу країв.

У якісних екземплярів не повинно бути таких дефектів:

  • кривих, розшарованих, брудних зрізів;
  • задирок;
  • вкраплень сторонніх частинок у товщі аркуша.

Якщо при виборі знехтувати цим, паперові листи злипнуться між собою. Вони застрянуть у друкувальному блоці, пошкоджуючи принтер. Його доведеться здати у ремонт сюди https://greentex.kiev.ua/

Ще одна важлива характеристика – це колір. Він визначається ступенем білизни та виражений у відсотках. Для аркушів класу “А” вона доводиться виробником до 98%. Для решти видів менше на 1 чи 2 відсотки, оком цю різницю визначити неможливо. У продажу зустрічається сірий низькоякісний папір для принтерів.

Вологість паперу є значною характеристикою. Якщо вона перевищує 4,5%, листи скручуються, змінюють розмір, геометрію, що знижує якість. У такому вигляді вони можуть застрягти в друкувальному блоці принтери. Це призводить до поломки оргтехніки. Тому важливо зберігати папір у сухому місці.

Формат і густина листа теж є важливими параметрами. Найвищим її можливим ступенем є 280 г/м2, вона зустрічається у класі «А», для нормальної офісної друку використовується папір щільністю 80 г/м2.

Тепер, знаючи всі тонкощі вибору офісного паперу, ви зробите вдалу покупку.