Киев, ул. Большая Васильковская 132

Що необхідно знати про максимально обсяг копіювання

Багато користувачів копіювальних та друкуючих пристроїв задаються питанням, яка оптимальна кількість копій на місяць може виконуватися на техніці. Так, 10 тис. копій на місяць для сучасних моделей лазерних принтерів вважають лише малою частиною потенціалу, а побутові пристрої не впораються з таким обсягом. Щоб знизити ризик помилок при покупці, виробники передбачили значення допустимого обсягу друку на місяць.

З даного показника техніка умовно ділиться на категорії – для дрібних, середніх і великих підприємств. Але на практиці все складніше. Фахівці сервісного центру Greentex розкажуть, з якими складнощами стикаються користувачі та як слід розуміти параметри з техпаспорту.

Найбільш популярні та затребувані моделі з показником 10-50 тис. аркушів – вони підійдуть для домашнього використання та невеликих офісів.

Різниця між допустимим та граничним обсягом

Деякі користувачі впевнені, що різниця між цими поняттями відсутня. Інші стверджують, що дані поняття абсолютно різні, ґрунтуючись на параметрах деяких моделей. Так, у моделі виробника Kyocera-Mita 1620 у техпаспорті вказані і максимальний, і середній показник. Різниця між ними колосальна – 20 проти 3,5 тис. відбитків.

Модель Konica Minolta bizhub 754e може друкувати до 215 тис. сторінок щомісяця.

Граничний обсяг – це кількість сторінок, які техніка може видати за місяць. Але більшість виробників не повідомляють про те, що після кількох місяців такого інтенсивного використання техніка може повністю вичерпати свій ресурс, а вузли та комплектуючі вимагатимуть повної заміни. Через місяць роботи на граничних значеннях будуть потрібні витрати на ремонт та заміну деталей, причому не завжди вдається повернути працездатність пристрою.

Зразкове порівняння максимального та реального обсягу друку

Як грамотно розрахувати обсяг друку

Користувачі, які мають техніку, яка прослужила кілька років без ремонту, не порушували реальних показників і не перевищували їх, що дозволило зберегти працездатність пристроїв. Рекомендується реалістично та об’єктивно оцінювати орієнтовні обсяги друку, вказані виробником. При виборі пристрою потрібно оцінити обсяги друку на місяць, помножити на два і додати ще близько 30%. Так варто робити, якщо вам пріоритетна тривала експлуатація принтерів, і ви не хочете витратити ресурс техніки всього за кілька тижнів, а потім вирушати за покупкою нової.

Фактично допустимим обсягом вважається кількість відбитків, після друку яких термін служби апарата не зменшується. Об’єктивне навантаження визначається технічними, механічними та оптичними комплектуючими. У продуктивніших моделях передбачена збільшена місткість лотків, ресурс картриджа. Виробники передбачають у них прискорене завантаження та подачу паперу.

Рекомендується вибирати обсяг друку із запасом у разі зростання потреб.

Думка продавців та користувачів оргтехніки

Несумлінні продавці нерідко для підвищення конкурентоспроможності пристроїв завищують показник обсягу друку, не повідомляючи про деякі нюанси та швидкий вихід техніки з ладу. А недосвідчені покупці некоректно сприймають інформацію та трактують її на свою користь.

Реальність свідчить про таке. Прості побутові принтери, такі як Xerox Phaser 3020BI з рекомендованим ресурсом 15 тис. аркушів, фактично розраховані на друк 3-4 тис. сторінок на місяць – при такому обсязі це не вплине на характеристики та термін служби. Модель Xerox Phaser 3250D для невеликих фірм має максимальний ресурс на 50 тис. сторінок на місяць, але рекомендується друкувати не більше 10-12 тис. аркушів. Тобто, потрібно реалістично сприймати інформацію виробників.

Деякі виробники чесно вказують на середній рекомендований обсяг. Більшість пристроїв довше прослужать, якщо їх використовувати дбайливо, а не в інтенсивному режимі. На сайті сервісного центру Greentex у Києві https://greentex.kiev.ua/  можна ознайомитись із рекомендаціями фахівців. Можна зв’язатися з майстрами з ремонту, які відновлять працездатність техніки та нададуть поради щодо безпроблемної експлуатації принтерів для продовження їх терміну служби.