Власники принтерів, які звертаються до сервісних центрів з приводу заправки картриджів, не завжди здатні відповісти на питання про властивості використовуваного чорнила. Справді, більшість користувачів значення має якість і стійкість друку, а технічні подробиці їх мало цікавлять. Тим же, хто хоче досконально розібратися в цьому питанні та підвищити рівень власної компетенції, буде корисною така інформація.
Різноманітність чорнила для принтерів змушує уважно ставитися до питання їх вибору та заміни. Так, більшість моделей друкувальних пристроїв брендів Hewlett Packard, Lexmark та Epson частіше працюють на пігментних чорнильних складах, тоді як виробники Canon віддають перевагу водорозчинним речовинам на основі барвників. Кожен із варіантів має свої особливості та переваги, що визначають якість друку.
У числі переваг пігментних складів варто особливо виділити:
Недоліки пігментного чорнила дещо обмежують можливості їх застосування. Так, при використанні паперу з глянсовою поверхнею передача кольору стає помітно гірше. Пігментне чорнило нерідко стає причиною засмічення дюз принтера, і тут не обійтися без трудомісткої прочистки. Тривалий простий може стати причиною висихання та псування складу, а його висока вартість змушує покупця подумати, перш ніж зробити остаточний вибір.
Популярність водорозчинних чорнил обумовлена їх численними достоїнствами. Варто відзначити доступну вартість, здатність розсіювати колір, що падає, високий ступінь поглинання, що забезпечує стійкість друкованої інформації і її збереження. Крім того, при висиханні чорнила їх можна легко відновити, заодно прочистивши засмічену фарбою друкувальну головку принтера.
Говорячи про недоліки водорозчинного чорнила, варто відзначити зниження яскравості зображення з часом і пряму залежність якості друку від сорту використаного паперу. Якщо друге питання можна успішно вирішити, підібравши фірмові витратні матеріали, то забезпечити збереження первісного зображення буває непросто.
Фахівці, які працюють у сервісному центрі Greentex з обслуговування друкарського обладнання, нагадують користувачам про неприпустимість змішування різних типів чорнила. Склади, що мають принципово різні властивості, стануть непридатними при тривалому контакті, і використовувати їх для заправки принтера не вдасться.
Визначити тип чорнила в домашніх умовах нескладно:
Також можна встановити тип чорнила за допомогою документа, що вже роздруковано. Помістивши його під струмінь холодної води, необхідно простежити якість зображення. Якщо для його нанесення було використано пігментне чорнило, малюнок збережеться. А ось водорозчинний склад одразу потече, зробивши документ нечитабельним.
Для безвідмовної роботи друкованого обладнання та високої якості зображень рекомендується використовувати для принтера оригінальне чорнило – склади, рекомендовані виробником. Вони продаються в картриджах, які склад адаптований під конструктивні і технічні особливості устаткування.
З метою економії можна заправляти картридж, використовуючи так звані сумісні чорнила. Це склади інших виробників, схожі на оригінальні розхідники за своїми фізико-хімічними властивостями. У продаж вони надходять у картриджах, окремих ємностях та заправних наборах. Якщо різниця в якості друку невелика і непомітна для очей, можна сміливо віддати перевагу вигіднішому варіанту. У свою чергу вибір на користь оригінального чорнила – можливість зберегти право на гарантійне обслуговування та домогтися виняткової якості текстів та зображень на надрукованих документах.
Спеціалісти сервісного центру Greentex https://greentex.kiev.ua/ рекомендують:
Зверніть увагу: стандартний термін придатності чорнила – 1 рік. Але він може змінюватись в залежності від хімічного складу. Наприклад, для продукції InkMate та InkTec встановлено такі терміни: 5 років для водорозчинних складів та 3 роки для пігментів. Чорнила Hewlett Packard мають обмежений термін придатності, зазначений на маркуванні картриджа.
Якщо з недогляду власника картридж засох, його можна спробувати відновити. Для цього необхідно приблизно на півгодини занурити друкувальну головку в теплу дистильовану воду, розчин нашатирю або рідину, що чистить. Потім залишки вологи видаляються за допомогою паперової серветки, і картридж перевіряється щодо працездатності. Якщо повністю відновити його не вдалося, можна повторити процедуру. Якщо друга спроба також виявилася невдалою, можливо, причина ховається у порушенні повітрообміну через висихання чорнила або закритий повітрозабір. У цьому випадку відмочування не допоможе, і для відновлення картриджа доведеться звернутися до фахівців.
Іноді засихання друкуючої головки пов’язане з попаданням і скупченням бульбашок повітря в соплах. Їх потрібно видалити шляхом продування. Як тільки на друкуючій головці з’являться бульбашки чорнила, можна говорити про успішне проведення «реанімації». Продування варто повторити, поки чорнильний склад не перестане пінитися. Це означає, що надмірне повітря повністю видалено.