Киев, ул. Большая Васильковская 132

Чорнило для принтера: кілька важливих факторів

Експлуатаційний термін картриджа та особливості друку визначаються якістю чорнила. Для заправки набувають різні види порошку та рідких складів. Проте чи вся запропонована продукція відповідає сучасним вимогам. У  спеціалізованому центрі  використовують лише якісні склади, а також допомагають «реанімувати» принтери, де чорнило засохло.

Що використовуватиме заправки?

Принтери марок Epson, Hewlet Pckard, а також Lexmark працюють у більшості випадків тільки від пігментного чорнила. Оргтехніка Canon використовує речовину, в основі якої фарбник, причому водорозчинний.

Самостійна «робота» зі змішування різних чорнил найчастіше стає причиною утворення осаду з наступним засміченням сопла головки. У цьому випадку «реанімувати» принтер практично неможливо. Дилетантська робота призводить до поломки пристрою.

Щоб не зіпсувати картридж, рекомендовано змішувати водорозчинні суміші з пігментними. Якщо таке все ж таки сталося, слід картридж промити негайно з використанням спеціальних засобів. Якщо для виконання такої роботи немає відповідних інструментів та знань, слід довірити професіоналам.

Майстри підбирають чорнило відповідно до моделі принтера.

Особливості та характеристики чорнила

Пігментні

До переваг та особливостей такої продукції відносять:

 • Цветостойкость  – навіть під сонячним промінням відтінок не вигоряє.
 • Високий рівень вологостійкості . Речовина не розчиняється водою, тому її часто використовують для друку плакатів та візиток, а також рекламних матеріалів, на яких може потрапити вода.
 • Можливість використання для двостороннього друку . Досягається за рахунок того, що не надмірно просочують папір.
 • Насиченість та яскравість, контрастність кольорів .

Пігментний склад часто застосовують для друку документів, рекламної продукції – того, де необхідно забезпечити захист від вологи та ультрафіолету.

Серед недоліків погіршення кольору при друку на глянцевій поверхні, а також можливість засихання чорнила при тривалому простої техніки. У разі необхідно проводити відновлювальні роботи. До недоліків також відносять підвищену вартість – ціна вища, ніж у водорозчинних чорнил.

Пігментне чорнило заборонено заморожувати, оскільки барвник втратить свій колір. Після придбання тримати продукцію на морозі не рекомендується.

Водорозчинні

Для виробництва використовують спеціальні барвники. До переваг продукції відносять:

 • низьку вартість;
 • швидке відновлення головки з чорнилом;
 • розсіювання падаючого кольору;
 • здатність глибоко просочувати папір (таку властивість можна віднести як до переваг, так і до негативних властивостей).

Серед недоліків відзначають мінливість якості друку, що залежить від якості паперу. Серед мінусів втрата насиченості кольору з часом, особливо при попаданні прямих сонячних променів.

Як вибрати чорнило?

На вибір представлена продукція:

 • Оригінальна . Виробляють для певної моделі техніки, що часто реалізується вже в картриджах, які можна відразу вставляти для друку. Для розробки такого чорнила враховують особливості техніки, для яких вони призначені.
 • Сумісна . Це аналог оригінальної продукції, запропонований у заправних наборах (поставляються у великих ємностях). Часто їх набувають спеціалізовані центри, використовують для заправки лазерних  та струменевих принтерів.

Якість друку під час використання неоригінального порошку або рідини не постраждає лише у випадку, якщо використовується якісна продукція.

Успішна дозаправка: що важливо знати?

Щоб підвищити шанси на успішне заправлення, рекомендовано:

 • Не використовувати кольоровий картридж, якщо перестав надходити будь-який колір.
 • Виробити картридж не до кінця. Важливо, щоб у ньому залишалося хоч трохи чорнила. Якщо вони не надходять до друкувальної голівки або з’явилися пропуски на картинці, необхідно перестати друкувати.
 • Періодично використовувати оргтехніку (хоча для друкування контрольних листів). Необхідно задіяти пристрій щотижня.
 • Використовувати якісне чорнило для дозаправки. Вони повинні відповідати особливостям параметрів принтера.
 • Швидко зробити дозаправку картриджа. Не можна допускати тривалих простоїв техніки. В іншому випадку залишки чорнила засохнуть.

Додатково рекомендовано знайти надійних спеціалістів, які виконують роботу з використанням спеціального інструменту. У розпорядженні професіоналів також знання, досвід та якісне чорнило.

При виборі чорнила звертають увагу на термін їх експлуатації. Цю інформацію виробники вказують на флаконі (найчастіше це 3-5 років).

Як відновити картридж, що не друкує?

Якщо речовина в ньому засохла, є можливість, що елемент вдасться відновити. Щоб не нашкодити, потрібно звернутися до майстрів. Фахівці використовують підігріту очищену воду (дистилят), але найчастіше застосовують рідину, що чистить. Використовувати можна й інші склади – добре працює розчин на основі нашатирного спирту, куди поміщають голівку на півгодини.

Після такої процедури (замочування) залишки рідини ретельно стирають із поверхні. Якщо пристрій не почав друкувати, доведеться знову повторити все.

Самостійно відновити картридж не вдасться. Фахівці з’ясують, чи взагалі можна повернути в дію елемент. Якщо фарба, що пересохла, повністю закупорила дюзи, а повітря всередину взагалі не потрапляє, усунути поломку самостійно точно не вийде. Має бути видалено зайве повітря, для чого накривають верхню кришку (на місці наклейки маркування), а потім продують елемент.

Продування виконують, поки не виходитимуть чорнила з бульбашками повітря. Найчастіше такі дії допомагають усунути проблему.