Киев, ул. Большая Васильковская 132

Калібрування кольорових принтерів: чи є в цьому потреба?

Принтер – сучасна техніка, яка використовується для роботи та творчості. Нерідко купують пристрій друку фотографій, картинок, графіки, зображень. Вибирають обладнання відповідно до потреб офісу або приватної домашньої майстерні. Однак нерідкі випадки, коли якість картинки в міру її обробки страждає, а зображення на екрані істотно відрізняється від отриманого.

Слід розібратися в причинах такої невідповідності та за необхідності виконати  ремонт принтерів  або їх калібрування.

У чому причини зміни картинки?

Спосіб форматування кольору – ось основна причина змін кольору. Монітор передає адаптивні кольори, коли відтінки набувають шляхом змішування тонів, які сприймає око людини. Для комбінацій використовують синій, червоний, зелений, змішання яких у різних співвідношеннях дозволять отримати потрібний колір.

Цифрову модель RGB використовують для передачі кольору через монітор.

Принтер використовує іншу методику отримання заданого тону – субтрактивную. У цьому випадку відтінки накладаються у певних пропорціях один на інший, щоб одержати заданий. Це добре демонструє зелений колір, для якого потрібно змішати синій і жовтий.

Модель CMYK (отримала назву за першими латинськими літерами кольорів – блакитного, пурпурового, жовтого, чорного) застосовують принтери для отримання заданого відтінку.

Саме така різниця в інтерпретації тих самих кольорів дає істотну відмінність при роздрукуванні. Часто картинка на моніторі значно відрізняється від тієї, яку вдалося отримати. Різниця полягає в тому, що RGB недоступна для принтерів.

Для виключення колірної трансформації та деформування необхідно налаштувати пристрої так, щоб вони працювали в одному форматі. Зробити це допомагають досвідчені фахівці, зв’язатися з яким можна в розділ контактів .

Вирішити таке завдання допомагає єдиний стандарт, який був розроблений та прийнятий до виконання ще 1993 року. Ця класифікація отримала назву колірного профілю, який пропонує скоригувати принтер так, щоб пристрій працював нормально. Виробники сучасну апаратуру часто доповнюють програмними можливостями, які використовують для управління кольором та його калібрування. Щоб правильно настроїти принтер, рекомендовано звертатися до спеціалізованої компанії.

Актуальність калібрування

Якщо замовник вирішує придбати кольоровий лазерний принтер, він з великою ймовірністю отримає готовий до використання пристрій, який повністю налаштований на нормальну роботу. Однак часто навіть такої завбачливості виробників буває недостатньо, щоб усі кольори передавати нормально. Це пояснюється просто – залежить від кількох параметрів:

  • Пристрої оснащені фоторецепторами та фотобарабанами. Їх чутливість залежить безпосередньо від кількості роздруківок і копій. Чим їх більше, тим гірше буде у майбутньому перенесення кольорів.
  • Вологість та температура у приміщенні безпосередньо впливають на фоторецептори апарату.
  • Лазери повністю формують зображення у принтері. Їхня потужність знизиться при збільшенні температури в приміщенні, а також зі збільшенням терміну експлуатації.

Саме тому принтери доведеться налаштовувати кілька разів – багато залежить від обсягу друку та кількості зроблених копій.

Деякі принтери самостійно коригують налаштування, але все ж таки частіше це доводиться робити вручну.

Як калібрують принтер?

Вдається зберегти коректне перенесення кольорів тільки після калібрування, що особливо важливо для спеціалізованих студій, професійних фотографів, центрів реклами та різних компаній, які використовують кольорові принтери для друку інформаційних буклетів та ін.

Процес стосується двох операцій:

  • Корекція відомостей кольору – необхідна для точного влучення фарби у певну точку на паперовому аркуші.
  • Балансування – для правильної передачі всіх відтінків.

Після відповідних налаштувань принтер коректно передає відтінки та забезпечує високу швидкість друку.