Киев, ул. Большая Васильковская 132

Папір для чищення лазерних принтерів: поняття, види, переваги, корисні поради

Яким би якісним, інноваційним і прокачаним був лазерний принтер, все одно він коли-небудь прийде в непридатність. Це неминуче і цілком нормальне явище. Адже в процесі експлуатації в робочі механізми пристрою потрапляють пил, бруд або сміття. Порошок тонера, що забивається в найнепередбачуваніші місця, також може стати винуватцем зниження якості надрукованих зображень, а в подальшому і самого несприятливого результату – поломки техніки. Для того, щоб цього уникнути, необхідно проводити своєчасне внутрішнє очищення принтерів  та багатофункціональних пристроїв (МФУ). Про один із таких методів підготовлений матеріал.

Чищення за допомогою паперу

Метод, який ми розглянемо, є більш ніж ефективним. Однак найкраще доглядати техніку правильно – звертатися до професійних майстрів сервісного обслуговування. Фахівці не просто очистять необхідні механізми та вузли, а й виконають діагностику пристрою. Це допоможе своєчасно виявити та усунути майбутні неприємності.

Якщо користувач прийме рішення про самостійний розбір принтера, а також про примітивні маніпуляції з ним, він може залишитися без гарантії.

Отже, мова піде про спеціальний папір, який допомагає в очищенні. Вона являє собою липкі листи, за допомогою яких можна видалити сміття, що накопичилося всередині механізму пристрою для друку. Якщо ви будете використовувати такий папір регулярно, тоді ви забудете про дефекти друку, а ваше обладнання завжди буде в ідеальному стані. Це підтверджує виробник, який заявляє, що проведення однієї такої маніпуляції на тиждень здатне значно зменшити ризик виходу принтера з ладу.

Однак кожен користувач повинен розуміти, що поломка може настати не тільки у разі забруднення, а й внаслідок інших об’єктивних причин. Тоді папір допомогти не зможе!

Види паперу для чищення лазерних принтерів

Можна виділити два різновиди:

  • зволожену. Папір оброблений спеціальним складом, який допомагає видаляти забруднення;
  • суху. Такий варіант менш ефективний, ніж попередній.

Переваги методу

Очищення принтера папером має чимало переваг:

  1. Відсутність ризику. Елементи друкувальної системи точно не постраждають (на відміну від самостійних методів очищення техніки підручними засобами).
  2. Економія. Полягає вона в тому, що листи далеко не одноразові. Вони можуть бути використані кілька разів. Провівши нескладні підрахунки, можна з упевненістю сказати, що однієї пачки паперу, що чистить, вистачить на цілий рік. А це дуже багато!
  3. Ефективність. Чищення папером (головним чином зволоженим) допоможе легко позбутися навіть найстарішого і засохлого бруду.

Корисні поради про метод очищення принтерів та МФУ

Використовуючи папір, що чистить, потрібно знати деякі особливості:

  1. Перш ніж приступати до процедури очищення, принтер необхідно “забруднити”. Можливо це лише за допомогою картриджів із порошком тонера. Оригінали, як правило, коштують дуже дорого. Але є можливість економії, причому чималої! Для цього потрібно лише привезти спорожнілий тонер-блок у спеціалізований сервіс для його заправки якісним чорнилом, аналогами. До того ж, це у кілька разів дешевше.
  2. Вологі листи, використані раніше, сохнуть з часом. Багато покупців знайшли собі вихід із ситуації – вони злегка змочують папір водою. Спробуйте, можливо, вам також сподобається цей лайфхак!
  3. Після очищення зволоженим папером потрібно дати принтеру просохнути. Зачекайте 20-30 хвилин. Адже під час друку використовується електрика. А воно ніяк не сумісне з вологою!

Популярні марки паперу, що чистить

Ми вирішили розповісти вам про три дуже відомі і затребувані марки чистячого паперу для лазерних принтерів. Це Microcare, Waffletechnologi, Fellowes. Усі вони виявили себе дуже добре. Спробуйте ви!

Microcare

Продукцію цієї марки купують компанії, що мають значний обсяг документообігу або парку друкувальної техніки. Одна упаковка містить 25 аркушів у форматі А1. Кожен із них є багаторазовим. Такі зволожені листи можна використовувати щонайменше 20 разів. Якщо перерахувати, то можна побачити, що вартість однієї чистки становить лише 3 центи. Цей момент явно доведеться до душі любителям заощадити.

Waffletechnologi

У стандартній упаковці цієї марки – 5 аркушів. Всі вони просочені спеціальним розчином IPA. Саме він допомагає боротися із різними видами забруднень. Папір настільки гарний, що він не залишає слідів на робочих частинах принтера. Листи дуже тонкі. Через це після пропуску їх через принтер чи МФУ потрібно зрозуміти, чи можна їх використовувати ще раз чи ні.

Fellowes

На завершення нашого обговорення поговоримо про папір фірми Fellowes. Продукція марки дуже специфічна. Вона, швидше за все, не підійде для лазерних принтерів. Найчастіше її використовують на апаратах, що ламінують, чия “начинка” періодично брудниться через липкі залишки. У пачці – 10 аркушів. Кожен з них дуже якісний, легко очистить бруд, пил і залишки тонера. Папір Fellowes – ідеальний варіант для чищення ніжних та крихких ділянок принтера

Ну от тепер ви знаєте швидкий, зовсім нескладний і дуже ефективний метод очищення принтерів. Залишилося тільки купити папір, що чистить, і використовувати його за призначенням! Наважуйтеся!