Киев, ул. Большая Васильковская 132

Як виробники захищають свої витратні матеріали від заправки

Як показує практика, вартість деяких картриджів настільки висока, що іноді набагато дешевше купити новий принтер. Тому зовсім не дивно, коли власники оргтехніки постійно знаходяться в пошуку більш доступних і дешевих способів, ніж покупка нових витратних матеріалів.

Послуга заправки картриджів в спеціалізованій майстерні набула широкої популярності. З її допомогою можна заощадити серйозні кошти. І тепер, здавалося б, проблема вирішена, але не все тут так просто.

Виробники оргтехніки постійно говорять про те, як піклуються про своїх покупців і ніяк не підтримують заправку витратних матеріалів. Крім того, вони не просто оголосили справжню інформаційну війну таким альтернативним методом, а всіма правдами і неправдами намагаються її заборонити. Це пряме порушення свободи вибору власників оргтехніки, з яким ніхто не рахується.

Щоб максимально ускладнити життя всім, хто хоче заощадити і не хоче купувати нові картриджі, виробники принтерів оснащують їх спеціальним програмним забезпеченням і чіпами. Вони відстежують певний ліміт друку, при досягненні якого обладнання просто зупиняється. І навіть якщо в картриджі достатньо чорнила, не біда.

З цієї причини намагатися заправити картридж самостійно – марне заняття. Перед додаванням тонера доведеться усунути захист на програмному рівні або навіть замінити чіп захисту. Зробити це в домашніх умовах складно і загрожує тим, що обладнання взагалі перестане працювати. Набагато розумніше звернутися в майстерню до професіоналів, які заправили не одну сотню картриджів.

Крім обмежень на програмне забезпечення, виробники тиснуть на своїх покупців за допомогою гарантійних зобов’язань. Після заправки картриджа з принтера знімається будь-яка гарантія. І неважливо, скільки часу він перебував в експлуатації – один місяць або півроку. Звичайно, тут теж немає турботи про споживача, а елементарний примус купувати нові витратні матеріали кожен раз, коли старі вичерпують свій ліміт.

Такі приклади далеко не повний список, але вони в повній мірі демонструють, як виробники намагаються тиснути на покупців. Не хочете мати такі обмеження і величезні витрати? Зверніться в сервісний центр і замовте послугу заправки картриджа, замість покупки нового.